Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Kamery firmy Sony wybiera ponad 20% polskich konsumentów. Na rynek wchodzi właśnie nowy model tej marki – HDR-CX160, który zastąpi niezwykle popularny i ceniony HDR-CX155.

Z roku na rok Polacy są skłonni wydać na kamery cyfrowe coraz więcej. Jeszcze dwa lata temu konsumenci decydowali się głównie na modele, których cena nie przekraczała 1300 zł. W zeszłym roku, aż 70% sprzedanych kamer kosztowało powyżej 1900 zł.

Głównymi graczami na polskim rynku kamer cyfrowych są firmy Sony, Panasonic, JVC i Canon. Producenci, dostrzegając potencjał, jaki tkwi w tej kategorii produktów, konkurują o klienta ceną, jakością, technologią i ciągle podnoszonymi standardami. Nawet sprawdzone i dobrze sprzedające się modele są wciąż udoskonalane, by uczynić je jeszcze atrakcyjniejszymi.

Bardzo obiecująco zapowiada się nowy model firmy Sony, HDR-CX160. Jej poprzedniczka, HDR-CX155, była jedną z najbardziej rozchwytywanych kamer w poprzednim sezonie - zdobyła 3 miejsce pod względem popularności wśród użytkowników portalu Skąpiec.pl.

Model HDR-CX155 został bardzo dobrze przyjęty na rynku i był wielokrotnie chwalony przez konsumentów za wysoką jakość dźwięku i obrazu, wygodę, łatwość w użyciu oraz świetną stabilizację. HDR-CX160 to kolejna wersja tej ręcznej kamery, której funkcjonalność zaspokoić może potrzeby nie tylko amatorów.

- Sony HDR-CX160 posiada wszystkie funkcje niezbędne dla większości użytkowników. Możliwość kręcenia blisko 6,5-godzinnego filmu w jakości Full HD przy rejestracji 50 klatek na sekundę i 30x zoom optyczny, rozszerzony z cyfrowym do 42x. Zastosowano tu technologię Exmor R, która pozwala na dokładne kręcenie nawet przy bardzo małej ilości światła. Dodatkowo, kamerę wyposażono w obiektyw typu G, zarezerwowany do tej pory dla sprzętu średniej lub wyższej klasy. Optyczny stabilizator obrazu SteadyShot z „aktywnym” trybem również dostępny był dotychczas tylko w sprzęcie wyższej klasy – mówi Rafał Zych, dyrektor handlowy sklepu internetowego Matrixmedia.pl, autoryzowanego przedstawiciela firmy Sony.

Zastosowanie nowych technologii i ulepszeń nie przyniosło jednak za sobą dużych zmian w cenie. Model HDR-CX160 dostępny będzie za od połowy marca za ok. 1900zł, czyli w tej kategorii produktów, którą konsumenci wybierają najczęściej.

Pozytywne recenzje modelu CX155 dobrze rokują na odbiór HDR-CX160. Firma Sony postawiła tu na udoskonalanie sprawdzonych już rozwiązań, dzięki czemu ma ona szansę na utrzymanie wysokiej popularności jednej z kluczowych serii swoich produktów.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE