Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Samsung prezentuje telefon dedykowany obsłudze sieci społecznościowych

Firma Samsung zaprezentowała telefon Samsung Star II - następcę modelu Samsung Star (w Polsce pod nazwą Avila), sprzedanego w rekordowej liczbie ponad 30 mln sztuk, z czego 1.3 miliona sztuk w Polsce. Samsung Star II zapewnia użytkownikom łatwy dostęp do internetowych serwisów społecznościowych, gwarantując im nieprzerwaną łączność z rodziną i przyjaciółmi. Dotykowy ekran telefonu i spersonalizowany interfejs użytkownika zapewniają wysoki komfort i niezwykłą prostotę obsługi.

Popularność pierwszego modelu telefonu Samsung Avila przerosła nasze najśmielsze oczekiwania – powiedział Wojciech Wasilewski, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Samsung Electronics Polska. W jego następcy, Samsung Star II, pokładamy duże nadzieje i wierzymy, że zaspokoi on potrzeby nowego pokolenia konsumentów dzięki bogactwu funkcji oraz większym możliwościom komunikacji za pośrednictwem czatów i serwisów społecznościowych.

Dzięki funkcji Social Hub, rozbudowano funkcjonalność Samsung Star II o możliwość obsługi serwisów społecznościowych bezpośrednio z poziomu telefonu. Dostęp do kont na serwisach społecznościowych za pośrednictwem jednego tylko interfejsu umożliwia swobodną interakcję z rodziną i znajomymi. Telefon Samsung Star II wyposażony jest również w preinstalowane aplikacje umożliwiające dostęp do takich serwisów społecznościowych jak Facebook czy Twitter. Z kolei wbudowany komunikator oferuje użytkownikom możliwości czatowania pomiędzy wieloma platformami komunikacyjnymi, m.in. Yahoo Messenger, Talk, AIM i Facebook.

W telefonie Samsung Star II zastosowano intuicyjny interfejs TouchWiz 3.0 oferujący możliwość personalizacji, w tym dostosowanie ekranu startowego i paska z widgetami do własnych potrzeb i upodobań. Funkcja QuickType, czyli zaadoptowana na potrzeby telefonów Samsung funkcja T9 Trace, umożliwia szybsze i łatwiejsze wprowadzanie tekstu. Dzięki niej zamiast „naciskać” poszczególne wirtualne klawisze, wystarczy przesuwać palec po literach tworzących wybrane słowo. Urządzenie rozpozna je samodzielnie na podstawie obszernego słownika.

Nowością w telefonie Samsung Star II, poza ulepszonym programowaniem, są usprawnienia sprzętowe. Aparat o rozdzielczości 3,2 MPix zapewnia wysokiej jakości zdjęcia wyświetlane na dużym, trzycalowym pojemnościowym ekranie WQVGA. Teraz można również dzielić się nimi z przyjaciółmi lub udostępniać je w wybranym serwisie społecznościowym za pośrednictwem szybkiego łącza Wi-Fi.

Samsung Star II jest dostępny w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 449 zł.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE