Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Odkryj Europę z aparatami Samsung

sobota, 12 marca 2011

Już po raz drugi Samsung wspiera studencki konkurs fotograficzny „Discover Europe”. Dzięki współpracy marki z organizatorem − Erasmus Student Network − uczestnicy konkursu zawalczą o wyjątkowo atrakcyjne nagrody, wśród nich aparaty i obiektywy Samsung z serii NX. W ramach konkursu przesłane zostało prawie 2500 zdjęć!

„Discover Europe”: konkurs dla młodych i zdolnych fotografów, jest organizowany przez międzynarodową organizację studencką Erasmus Student Network już po raz ósmy. Z roku na rok projekt cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji oprócz trzech głównych kategorii konkursowych: Obywatel Europy, Mój kawałek Europy oraz Europo, zaskocz mnie, wprowadzono kategorię dodatkową: Street Creative, której patronuje firma Samsung.

Zainteresowanie konkursem było ogromne, przysłano aż 2462 zdjęcia. Do końca kwietnia ogłoszone zostaną wyniki na poziomie regionalnym, natomiast na początku maja jury wybierze laureatów w konkursie ogólnopolskim.

Autorzy najlepszych zdjęć zostaną uhonorowani m.in. aparatami fotograficznymi Samsung: NX100, EX1 i WB210. Natomiast trzy najlepsze zdjęcia wykonane w stylu Street Creative firma Samsung nagrodzi aparatami z wymienną optyką: NX100 i NX11, każdy w zestawie z obiektywami i-Function oraz NX5 z obiektywem 18-55mm OIS.

Poza konkursem głównym uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w wielu towarzyszących mu wydarzeniach. W największych centrach handlowych w Polsce wystawione były prace laureatów poprzednich edycji konkursu. Wystawy można było oglądać w Warszawie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu i Gdańsku.

W ramach dodatkowych atrakcji towarzyszących konkursowi odbyły się również warsztaty fotograficzne prowadzone we współpracy z Laboratorium Fotografii. Ich uczestnicy testowali aparaty marki Samsung, w tym modele, które są do zdobycia w konkursie.

Zwycięzców wybierze jury w składzie: Jola Lipka, Szymon Brodziak, Michał Żebrowski, Martyna Wojciechowska oraz Maria Foryś. Nagrody przyznają też internauci, którzy w plebiscycie wskażą swoich faworytów. Dzięki temu mają oni jednocześnie okazję wygrać cenny sprzęt - netbooki Samsung N150 oraz aparaty Samsung PL120.

Konkurs zakończy się galą finałową, która odbędzie się w maju br. w Warszawie. Towarzyszyć jej będzie wernisaż fotografii oraz uroczysty bankiet. Laureaci będą mieli okazję się spotkać i wymienić cenne doświadczenia, a także porozmawiać z ekspertami.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE