Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Smukły, elegancki, 13-calowy notebook Sony jest lżejszy i bardziej wytrzymały

  • Smukły i lekki, o nowej, eleganckiej konstrukcji jest bardziej mobilny i wyjątkowo wytrzymały
  • Nowe, inteligentne zasilanie akumulatorowe pozwala pracować dłużej
  • Wyświetlacz VAIO Display Plus o przekątnej 13,3 cala (33,7 cm)
  • System Dynamicznej Grafiki Hybrydowej zapewnia większą wydajność i dłuższy czas pracy notebooka
  • Krótki czas uruchamiania i szybki dostęp do Internetu
  • Podświetlana klawiatura i czujnik oświetlenia
  • Wbudowany modem na kartę SIM

Nowe notebooki Sony z serii VAIO S z ekranem 13,3 cala (33,7 cm) łączą w sobie wydajność, eleganckie wzornictwo i mobilność.

Smukły i lekki notebook z serii VAIO S ma nową, elegancką, „całkowicie płaską” obudowę wykonaną z magnezu, z szeroką aluminiową podpórką na dłonie. Dzięki temu jest wytrzymały, lekki, wygodny i ma atrakcyjny wygląd. Ponadto ma sprytnie schowany mechanizm zawiasu, który nie rozprasza uwagi użytkownika patrzącego na ekran. Całkowita grubość jest mniejsza niż 24 mm, a waga to zaledwie około 1,75 kg, co ma znaczenie w podróży.

W notebookach VAIO z serii S zastosowano nową koncepcję inteligentnego zasilania akumulatorowego, które pozwala pracować nieprzerwanie dzień i noc. Wewnętrzny akumulator litowo-polimerowy zapewnia zasilanie przez czas do 7 godzin (w trybie oszczędzania energii). Może z nim współpracować opcjonalny drugi akumulator litowo-polimerowy, smukły i płaski. Można go ładować osobno z komputera i korzystać z niego bez wyjmowania akumulatora wewnętrznego. Dodanie drugiego akumulatora nie wymaga wyłączenia komputera. Wydłuża on czas pracy bez zasilania sieciowego do maksymalnie 14 godzin.

System Dynamicznej Grafiki Hybrydowej pozwala płynnie przełączać się między zintegrowanym procesorem graficznym i wydajną kartą graficzną z serii AMD Radeon™ HD 6000 (z pamięcią VRAM 512 MB), w zależności od wykonywanego zadania. Bez względu na to, czy użytkownik ogląda obciążające procesor filmy HD, czy po prostu robi notatki, zawsze zoptymalizowaną wydajność i czas pracy akumulatora.

Ekran VAIO Display Plus o przekątnej 13,3 cala (33,7 cm) ożywia wyświetlane dokumenty dzięki znakomitej jasności, kontrastowym kolorom i szczegółowości obrazu. Zaawansowana powłoka antyrefleksyjna ekranu LCD umożliwia łatwe oglądanie w każdych warunkach oświetlenia zapewniając wyrazistości obrazu i tłumienie odbić. Panoramiczny ekran o rozdzielczości 1366x768 ma idealnie dobrane proporcje, dzięki czemu umożliwia przeglądanie dwóch stron internetowych wyświetlanych obok siebie.

Podświetlana klawiatura z luźno rozmieszczonymi klawiszami umożliwia wygodne pisanie w dzień i w nocy. Wyposażony jest także w czujnik oświetlenia zewnętrznego, który automatycznie zmniejsza jasność ekranu, co oszczędza energię, gdy oświetlenie jest słabsze.

Seria VAIO S została stworzona z myślą o wydajnej codziennej pracy. Krótki czas uruchamiania z załadowaniem oryginalnego systemu Windows® 7 pozwala rozpocząć pracę o 50% szybciej niż w przypadku konwencjonalnego notebooka. Ta oszczędność czasu może być cenna, jeżeli zbliża się termin oddania pracy lub użytkownik spieszy się na lotnisko. Jest także wygodnie umieszczony przycisk WEB, który w ciągu kilku sekund włącza komputer i umożliwia dostęp do Internetu. Jest on bardzo przydatny do sprawdzania wiadomości e-mail.

Posiada wbudowany modem na kartę SIM, który zapewnia w podróży dostęp do Internetu przez szerokopasmową sieć komórkową z szybkością do 7,2 Mb/s.

Nowy notebook VAIO S będzie dostępny w kolorze czarnym.

Wśród kompatybilnych akcesoriów dostępny jest akumulator zewnętrzny BPSC24 dostarczany z ładowarką. Jest także nowa stacja dokująca, która umożliwia pracę w czasie ładowania podłączonego akumulatora BPSC24.

Nowe, smukłe i bardzo lekkie notebooki VAIO S będą dostępne pod koniec marca 2011 r.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE