Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Samsung inwestuje w biofarmaceutyki

piątek, 1 kwietnia 2011

Warta 300 bilionów wonów koreańskich spółka joint venture z Quintiles to pierwszy krok Samsung w kierunku realizacji strategii inwestycyjnej firmy

W piątek, 25 lutego br., Samsung ogłosił plany utworzenia spółki joint venture z Quintiles, światowym liderem rynku zintegrowanych usług farmaceutycznych. Przewidziana w ramach przedsięwzięcia produkcja biofarmaceutyków rozpocznie się w 2013 roku, zaś leków biopodobnych do 2016 roku. Współpraca Samsung z Quintiles ma charakter globalny i jest częścią nowej, długofalowej strategii biznesowej firmy. Wartość kapitału nowo utworzonej spółki wyniesie 300 bilionów wonów koreańskich.
W piątek, 25 lutego br., koncern Samsung, światowy lider rynku nowych technologii, zapowiedział powołanie spółki joint venture z Quintiles, liderem branży farmaceutycznej. Głównym celem nowego przedsięwzięcia jest produkcja leków biofarmaceutycznych, której rozpoczęcie zaplanowano na rok 2013. Współudziałowcami joint venture, poza Samsung Electronics Co., Ltd. (40%) i Quintiles (10%), będą spółki Samsung Everland (40%) oraz Samsung C&T Corp. (10%).

Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem nowo powstałej spółki będzie budowa fabryki biofarmaceutycznej. Na lokalizację inwestycji wybrano międzynarodowe centrum biznesowe Songdo leżące w wolnej strefie ekonomicznej Incheon w Korei Południowej. Budowa fabryki, której koszty szacowane są na 330 bilionów wonów koreańskich, ruszy jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku. Rozpoczęcie produkcji zaplanowano na pierwszą połowę 2013 roku. W nowym, zaawansowanym technologicznie zakładzie będą produkowane leki biofarmaceutyczne stosowane w leczeniu nowotworów i schorzeń związanych z zapaleniami stawów.

Zapowiedziane w piątek utworzenie spółki joint venture to pierwszy krok w kierunku realizacji planu Samsung w zakresie wartych 2,1 tryliona wonów koreańskich inwestycji w branżę biofarmaceutyczną. Produkcja biofarmaceutyków oraz leków biopodobnych, której rozpoczęcie planowane jest do 2016 roku, będzie miała charakter kontraktowy. Celem firmy Samsung w zakresie produkcji biofarmaceutyków i urządzeń medycznych oraz działalności szpitalnej jest dostarczanie zintegrowanych usług medycznych.

Zgodnie z wcześniejszymi planami z maja 2010 roku na nadchodzącą dekadę Samsung przewiduje zakrojone na dużą skalę inwestycje w nowe obszary biznesu. Wyniosą one łącznie 23 tryliony wonów koreańskich. Plany inwestycyjne obejmują produkcję m.in. ogniw słonecznych, baterii drugiej generacji, diod LED, biofarmaceutyków oraz elektronicznych urządzeń medycznych.

Quintiles jest światowym liderem rynku zintegrowanych usług farmaceutycznych i biofarmaceutycznych. Oferuje swoim klientom profesjonalne i innowacyjne usługi związane z organizacją i koordynacją badań klinicznych. Firma zatrudnia 23 tysiące pracowników w 60 krajach świata.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE