Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Tesla była dotąd kojarzona z modelem Roadster - w pełni elektrycznym, piekielnie szybkim sportowym autem, zbudowanym we współpracy z inżynierami Lotusa. Od początku było jasne, że samochód będzie służył głównie do szaleństw na torze i pompowaniu litrów adrenaliny do organizmu kierowcy.

Tesla S mierzy 4,98 długości, ma czworo drzwi i chociaż jest wyjątkowo praktyczny, potrafi wciąż sprawić, że pasażerom serce podejdzie do gardła. zaliczana do samochodów sportowych w pełni napędzanych jednak silnikiem elektrycznym. Zaprezentowany model posiada niezwykle drapieżny design. Na początku każdy użytkownik takiego samochodu zapewne zapyta: jak dużo czasu potrzeba by naładować baterie tego samochodu? Odpowiedź jest bardzo mile zaskakująca – wystarczy 45 minut, aby baterie były naładowane.
Wnętrze pomieści pięć dorosłych osób oraz dwójkę dzieci w składanym, ustawionym przeciwnie do kierunku jazdy, rzędzie foteli umieszczonym za tylną kanapą. Przeszklony, rozsuwany dach sprawia, że kabina pasażerska wydaje się jeszcze bardziej przestronna.

Rozmieszczony pod podłogą pakiet 8000 akumulatorów zapewnia zasięg 483km. Zasilany z niego, 9-calowy chłodzony cieczą, elektryczny silnik pozwala rozpędzić auto do prędkości 60mph (96km/h) w 5,6sek. Ćwierć mili auto pokonuje w czasie 14 sek., a jego prędkość maksymalna wynosi 120mph (193km/h). Brzmi nieźle? Będzie lepiej. Firma zapowiedziała wprowadzenie w przyszłości jeszcze "żwawszej" wersji - Sport.

Tesla S nie tylko błyskawicznie przyśpiesza, potrafi również skutecznie wytracać prędkość. Gwarantuje to układ hamulcowy Brembo Gran Turismo. Przednią oś wyposażono w 405-militerowe tarcze oraz sześciotłoczkowe zaciski. Niewiele mniejsze, 380-milimetrowe tylne tarcze hamulcowe współpracują z kolei z zaciskami czterotłoczkowymi. Efekt? Ważące 1735kg auto z prędkości 60mph zatrzymuje się na odcinku 41m.
Pierwsze egzemplarze trafić mają do klientów w 2011 roku.W chwili obecnej, cena bazowa wynosi 49 900 dolarów (około 170 000 złotych). Producent przewiduje maksymalnie 4 letnią gwarancję na samochód oraz 10 lat gwarancji na pakiet akumulatorów.

1 Responses to Tesla Motors zaprezentowała czterodrzwiowy model S

  1. Anonimowy Says:
  2. Co za zasieg !!! I jeszcze ta gwarancja !!! To jest rewolucja :-) !!!

     

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE