Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Na polskim rynku dostępne są już rozwiązania dla inteligentnego domu. Najnowsza technika do zarządzania budynkiem pozwala na dopasowanie systemu do trybu życia mieszkańców i optymalne zużycie energii.

Inteligentny dom to określenie budynku wykorzystującego zaawansowaną technikę w zakresie zarządzania wszystkimi znajdującymi się w nim instalacjami. Polega to na zamontowaniu sieci czujników i detektorów, które następnie przesyłają informacje o warunkach panujących wewnątrz i na zewnątrz budynku. Centralny system sterujący reaguje na wszelkie zmiany tak, by zoptymalizować koszty energii, wykluczyć ryzyko włamania oraz zapewnić mieszkańcom maksimum komfortu.

Konsumenci mogą obecnie wybierać pomiędzy stopniową instalacją kolejnych urządzeń do zarządzania budynkiem, a kompleksowym rozwiązaniem dla domów w fazie budowy. Niektóre z nich pozwalają na instalację swoich urządzeń w dowolnym czasie i zakresie bez szkody dla ich efektywności. Wykorzystanie techniki radiowej umożliwia stosowanie takich rozwiązań nawet w lokalach wynajmowanych, ponieważ sprzęt może być łatwo zdemontowany i zainstalowany w nowy mieszkaniu.

Oprócz łatwości montażu, uwagę klientów przyciąga szeroki zakres funkcji zarządzania budynkiem. Inteligentny system sterowania obejmuje rozwiązania w kilku sferach: ogrzewania i oszczędzania energii, zamykania domu, wykorzystania światła, bezpieczeństwa oraz reagowania na warunki pogodowe. Jakie są konkretne możliwości zastosowania takiego rozwiązania? Przede wszystkim oszczędność energii płynąca ze zintegrowania różnych instalacji domowych. Uzgodnienie systemu wentylacji i ogrzewania oznacza, że w czasie wietrzenia pomieszczeń, kaloryfery pozostają wyłączone. Dodatkowo, w czasie upałów układ zarządzający rozpoczyna działanie od spuszczenia żaluzji, zamiast bezpośredniego włączenia klimatyzacji. Natomiast okna pozostają otwarte tylko pod warunkiem, że temperatura na zewnątrz jest niższa od temperatury w pomieszczeniu.

Automatyzacja domu za pomocą inteligentnego systemu pozwala również na równoczesne zamykanie wszystkich drzwi i okien za pomocą jednego przycisku. Działa to podobnie do zamka centralnego w samochodzie. Kolejne podobieństwo to czujniki reagowania na zmiany atmosferyczne, dzięki którym system sam spuszcza rolety, w razie nadchodzącej burzy. Symulacja obecności poprzez losowe włączanie światła w różnych pomieszczeniach stanowi jedną z opcji systemu antywłamaniowego. Rozwiązania dla inteligentnego domu obejmują też nieograniczoną możliwość programowania trybów oświetlenia, wentylacji, czy powtarzających się czynności, takich jak podnoszenie rolet, czy otwieranie bramy garażowej.

Kompleksowe systemy dla inteligentnego domu nadal traktowane są raczej jako nowinki techniczne niż niezbędne wyposażenie mieszkania. Konsumenci dostrzegają jednak pojawienie się nowych rozwiązań, o czym świadczy zainteresowanie nowymi produktami.

Klienci coraz częściej pytają nas o rozwiązania dla inteligentnego domu i są zaskoczeni ich możliwościami oraz prostotą użytkowania. Jako potencjalni nabywcy chcą też, oczywiście, poznać wymierne korzyści wynikające z instalacji systemu. For additional local buy socks5 proxy visit bestproxyandvpn. Większa powierzchnia oznacza większe oszczędności. Szacujemy, że inwestycja w inteligentny system ogrzewania i oświetlenia na 300 m2 zwraca się już po około 4 – 6 latach – tłumaczy Konrad Staniszewski z Hurtowni Elektronicznej i Elektrotechnicznej CSEiE.

Przyjęcie innowacyjnych technologii na nowym rynku zawsze wymaga czasu. Jak się okazuje, zapotrzebowanie na inteligentne systemy energooszczędnego zarządzania domem zwiększają się wraz ze wzrostem świadomości konsumentów, którzy doceniają ich zalety w zakresie bezpieczeństwa, komfortu i niskich kosztów eksploatacji.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE