Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Rynek telefonów komórkowych jest jednym z najdynamiczniejszych na świcie. Producenci co chwilę wprowadzają nowe modele i prześcigają się w technologiach. Coraz częściej zapominają jednak o pewnej ważnej zasadzie. Telefon komórkowy musi być prosty w obsłudze. Fiński producent telefonów komórkowych postanowił udowodnić, że wciąż jest liderem na rynku oraz kontynuuje produkcje telefonów przyjaznych użytkownikowi. Nokia właśnie wprowadza model E6 – połączenie klawiatury QWERTY i ekranu dotykowego z technologią klasy biznes.

Multimedia i bateria

Pracując na Nokia E6, możesz jedną ręką obsługiwać klawiaturę QWERTY i 2.46" ekran dotykowy VGA (640 x 480), który wyświetla 16,7 miliona kolorów. Dzięki dość dużemu wyświetlaczowi (jak na standardowe połączenie klawiatury i ekranu) bez problemu możemy oglądać zdjęcia i filmy HD, które nakręcimy aparatem fotograficznym 8 megapikseli. Nokia E6 została wyposażona w odtwarzacz muzyki z kodekami audio dla MP3, WMA, AAC, eAAC, eAAC+, AMR-NB, AMR-WB oraz radio z funkcją RDS. Zdjęcia, muzykę i wideo możemy wgrać do pamięci o pojemności 8GB, a dzięki obsłudze kart microSD, mamy możliwość poszerzenia jej do 32GB. Na zwrócenie uwagi zasługuje również złącze AV 3,5 mm z obsługą wyjścia telewizyjnego. Czasem po prostu chcemy obejrzeć zwykłe telewizyjne wiadomości, niż oglądać kolejny odcinek jakiegoś serialu. Wszystkie funkcje multimedialne byłyby niczym, gdyby nie wytrzymała bateria. Nokia zaopatrzyła E7 w solidny akumulator litowo – jonowy o pojemności 1500 mAh. Producent deklaruje, do 7,5 godziny rozmów WCDMA i aż ponad 14,5 godzin GSM. Jest to na pewno duża zaleta telefonu, wobec, którego wymaga się długiego czasu pracy.

Technologia łączności

Nokia E6 łączy się z sieciami komórkowymi za pomocą technologii WCDMA 850/900/1700/1900/2100 i GSM 850/900/1800/1900. Jeżeli sprawa dotyczy się komunikacji z innymi urządzeniami, E6 pozwala na bardzo szybki przesył danych. Wykorzystuje technologię Bluetooth 3.0 z transferem do 24 Mbps, standardowe złącze micro USB oraz USB On-The-Go, które pozwala na bezpośrednie podłączenie do smartfonu Nokia np. odtwarzacza MP3 lub podręcznego dysku zewnętrznego.

Aplikacje

Czym byłby telefon biznesowy bez aplikacji. Smartfon Nokia E7 to biuro w telefonie. Został wyposażony w najlepsze usługi Microsoft, takie jak Mail for Exchange, który synchronizuje firmowe konta Microsoft Exchange, co pozwala na korzystanie ze skrzynki pocztowej, kalendarza i kontaktów oraz Microsoft® Communicator Mobile, czyli GG na telefon komórkowy (darmowa komunikacja między Nokia E6). Ponadto fiński producent wyposażył swój nowy model w Microsoft SharePoint i Quickoffice. Do przeglądania dokumentów, Nokia zapewnia swoim użytkownikom, dobrze wszystkim znany program Adobe PDF. Oprócz wymienionych aplikacji, każdy właściciel E6 ma dostęp do Ovi Sklepu, skąd może pobierać tysiące programów użytkowych i gier. W standardzie znajduje się również niezwykle intuicyjny kalendarz oraz notatnik. Oba te narzędzia gwarantują jeszcze wyższy poziom użyteczności smartfonu Nokia E6. Dla użytkowników, którzy często podróżują, fiński producent przygotował darmową usługę Ovi Maps.

Dotykowy ekran zapewnia nie tylko doskonałą obsługę i sprawne przeglądanie dokumentów, ale również pozwala na szybki dostęp do Facebooka, Twittera czy YouTuba. Dzięki obsłudze serwisów społecznościowych i poczty email, każdy użytkownik E6 zawsze będzie w stałym kontakcie ze swoimi znajomymi i partnerami w biznesie.

Smartfon Nokia E6 to zdecydowanie jeden z najlepszych telefonów jaki aktualnie znajduje się na rynku. Intuicyjna obsługa, aplikacje biurowe i szybki dostęp do Internetu tworzą z tego telefony doskonałe narzędzie przeznaczone dla biznesu. W końcu Nokia to Nokia.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE