Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Samsung zdobył cztery nagrody EISA

poniedziałek, 15 sierpnia 2011

Samsung zdobył cztery nagrody EISA za swój telefon komórkowy, telewizor, aparat społecznościowy oraz obiektyw. Umacnia tym samym swoją pozycję światowego lidera na różnych platformach technologicznych.

Samsung Electronics Co., Ltd, światowy lider na rynku mediów cyfrowych, zdobył cztery prestiżowe nagrody EISA - Europejskiego Stowarzyszenia Technik Audiowizualnych (European Imaging and Sound Association, EISA) w edycji 2011-2012. Nagrody EISA przyznawane są producentom, którzy w ciągu ostatniego roku wprowadzili na rynek europejski najlepsze urządzenia elektroniczne. Produkty wybierane są w drodze głosowania przeprowadzanego wśród redaktorów 50 magazynów zajmujących się elektroniką użytkową z 19 krajów europejskich.

W tym roku EISA uznała firmę Samsung za najlepszą w swojej klasie w kilku kategoriach technologicznych. Produkty, które zostały tegorocznymi laureatami to: smartfon Samsung GALAXY S II, telewizor LED Samsung UE40D6500, aparat kompaktowy Samsung SH100 oraz obiektyw Samsung NX 20-50 mm F3.5-5.6 ED i-Function. Wszystkie zostały docenione przez jury za swój design oraz funkcje.

– Cieszymy się, że zdobyliśmy nagrodę w kategorii „europejski telefon komórkowy roku” oraz że doceniono naszą innowacyjność – zarówno pod względem technologii jak i designu – także w branży telewizorów i aparatów fotograficznych – powiedział SP Kim, Prezes i Dyrektor Generalny Samsung Electronics Europe. – Nagrody te dowodzą, że nieustanne dążenie do doskonalenia naszych produktów przynosi naszym klientom wymierne korzyści.

W uzasadnieniu jury EISA zwróciło uwagę na następujące cechy wyróżniające zwycięskie produkty na tle konkurencji:

Europejski telefon komórkowy 2011-2012: Samsung GALAXY S II

 • Niesamowity wyświetlacz Super AMOLED Plus 4,3 cala (10,9 cm)
 • Nadzwyczajna szybkość działania gwarantowana przez dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz
 • Elegancki, lekki i najbardziej płaski (8,49 mm) smartfon
Według EISA, trzymając Samsung GALAXY S II w dłoniach, „ma się poczucie, że wszystko jest możliwe – można przeglądać Internet, nakręcić film w jakości full HD, odtwarzać najróżniejsze pliki multimedialne, grać w gry albo robić zdjęcia”.

Europejski telewizor 2011-2012 w kategorii „Korzystny Zakup”: Samsung UE40D6500

 • Najlepsza jakość i design za rozsądną cenę
 • Pełny zestaw funkcji Smart TV i rozbudowane opcje łączności
 • Wysoka jakość obrazu, zarówno w dwóch jak i w trzech wymiarach
 • Bardzo niskie zużycie energii dzięki najnowszej technologii LED
EISA podkreśliła, że „funkcje Smart TV telewizora UE40D6500 dają dostęp do nieograniczonego świata rozrywki, użytecznych aplikacji i serwisów społecznościowych”.

Europejski aparat społecznościowy 2011-2012: Samsung SH100

 • Bardzo proste przesyłanie plików do serwisów społecznościowych, stron hostingowych oraz poczty elektronicznej poprzez Wi-Fi
 • Automatyczna wymiana plików z telewizorem, smartfonem i tworzenie kopii zapasowych na komputerze
 • Zdalne robienie zdjęć dzięki funkcji sterowania aparatem za pomocą smartfona

EISA stwierdziła, że Samsung SH100 jest „bardzo małym aparatem kompaktowym o rozdzielczości 14,2 MP, który sprawia, że dzielenie się zdjęciami i filmami jest naprawdę proste”.

Europejski kompaktowy obiektyw systemowy roku 2011-2012: Samsung NX 20-50 mm F3.5-5.6 ED i-Function

 • Wyjątkowa jakość obrazu przy wszystkich ustawieniach przesłony i zoomu
 • Duża mobilność i łatwość obsługi
EISA zaznaczyła, że „obiektyw składa się, kiedy nie jest używany, dzięki czemu zajmuje naprawdę mało miejsca. Po rozłożeniu zmienia się w niezwykle wydajny sprzęt umożliwiający robienie zdjęć o bardzo dużej rozdzielczości”.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE