Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Inteligentne oprogramowanie do obróbki zdjęć i filmów z intuicyjnymi funkcjami zarządzania plikami na komputery z systemami Windows i Mac OS
Firma Adobe poinformowała o udostępnieniu pakietu programów Adobe Photoshop Elements 10 oraz Adobe Premiere Elements 10 na komputery
z systemami operacyjnymi Windows i Mac OS. Są to najnowsze wersje oprogramowania wielokrotnie nagradzanego i niezmiennie okupującego pierwsze miejsca na listach najlepiej sprzedających się programów do obróbki zdjęć i filmów dla użytkowników indywidualnych. Krok ten stanowi ukoronowanie dziesięciolecia powstania tych łatwych w użyciu produktów. Photoshop Elements 10 oraz Adobe Premiere Elements 10 są dostępne oddzielnie, jako samodzielne programy, lub w pakiecie. Nowe wersje stanowią rewolucję w domowej obróbce zdjęć i filmów.

„Pakiet programów Photoshop Elements 10 oraz Adobe Premiere Elements 10 łączy w sobie dwa wspaniałe rozwiązania umożliwiające łatwe tworzenie, edytowanie i udostępnianie zdjęć i filmów” — powiedział Winston Hendrickson, wiceprezes Adobe ds. cyfrowej obróbki obrazu. „Obecnie ludzie robiący zdjęcia coraz częściej eksperymentują z filmami. Dlatego właśnie oferujemy osobom przywykłym do programów do obróbki zdjęć oprogramowanie pozwalające im pracować z filmami
w sposób, do którego przywykli”.

Niech każde zdjęcie będzie doskonałe
Aby uczcić 10-lecie Photoshop Elements 10, najnowsza wersja oferuje rozbudowane narzędzia do obróbki zdjęć wykorzystujące te same mechanizmy, które znajdują się w oprogramowaniu Adobe Photoshop. Nowe funkcje wspomaganej edycji (Guided Edit), takie jak głębia pola (Depth of Field) czy składanie zdjęć w stosy (Picture Stack) prowadzą użytkownika krok po kroku przez proces tworzenia interesujących fotografii. Ponadto użytkownicy portalu Facebook mogą teraz oznaczać zdjęcia na podstawie swojej listy znajomych, co zdecydowanie ułatwia udostępnianie zdjęć i oznaczanie osób znajdujących się na nich.
Program Photoshop Elements 10 to również więcej możliwości kreatywnej obróbki zdjęć, takich jak dodawanie tekstu, który automatycznie układa się wokół obrysu wybranego obiektu lub zdefiniowanej przez użytkownika krzywej, czy też linie przycinania zdjęcia ułatwiające uzyskanie wymarzonych kompozycji. Użytkownicy mogą również stosować 30 nowych efektów inteligentnego pędzla poprzez zwykłe przeciągnięcie pędzla nad obszarem zdjęcia.

Łatwe tworzenie niesamowitych filmów
Program Adobe Premiere Elements 10 zawiera nowe narzędzia zdecydowanie ułatwiające obróbkę filmów. Użytkownik może nie przejmować się technikaliami i skoncentrować się na robieniu filmów. Narzędzia do poprawiania jednym kliknięciem ostrości i czystości obrazu oraz barw w filmie, a także nowe schematy InstantMovie pozwalające stworzyć film w kilka sekund, że tworzenie filmu będzie równie przyjemne, co jego późniejsze oglądanie.
Rozbudowane funkcje obracania, przybliżania oraz oddalania obrazu dodają filmowi dynamiki. Zautomatyzowane funkcje z kolei upraszczają wyszukiwanie twarzy. Dostępne są również funkcje automatycznego udostępniania ukończonych projektów — np. w serwisach Facebook czy YouTube — a także eksportowania do formatu AVCHD (w celu późniejszego nagrania na płycie w jakości HD). Po raz pierwszy oprogramowanie Adobe Premiere Elements działa wydajniej w 64-bitowej wersji systemu Windows 7.

Szybkie porządkowanie plików
Aplikacja Organizer umożliwia łatwe porządkowanie plików zapisanych w programach Photoshop Elements 10 oraz Adobe Premiere Elements 10 oraz ułatwia późniejsze zarządzanie tymi plikami – mniej czasu zajmuje więc wyszukanie przez użytkowników plików potrzebnych w danej chwili. Nowa funkcja Object Search (wyszukiwanie obiektowe) pozwala łatwo wyszukać zdjęcia na podstawie tego, co przedstawiają. Wystarczy zaznaczyć budowlę, osobę czy zwierzę na jednym zdjęciu, a program sam wyszuka fotografie zawierające ten sam lub podobny obiekt. Nowa funkcja wyszukiwania ułatwia również zmniejszanie objętości galerii poprzez wyszukiwanie podwójnych zdjęć.
Użytkownicy programów Photoshop Elements 10 oraz Adobe Premiere Elements 10 mogą wykupić zintegrowane usługi sieciowe Adobe Elements Plus, czyli 20 GB miejsca w sieci na przechowywanie
i udostępnianie swoich zdjęć (nawet 15 000 fotografii) i filmów (nawet 4 godziny filmów w jakości DVD), a także dostęp do obszernej biblioteki poradników, grafik, szablonów, schematów filmowych i efektów.

Wkrocz w mobilny świat
Programy Photoshop Elements 10 oraz Adobe Premiere Elements 10 dają użytkownikom wiele różnych możliwości udostępniania swoich zdjęć i filmów w sieciach społecznościowych. Niezależnie od tego, czy chodzi o serwis stricte społecznościowy, o serwis w rodzaju Facebook, Flickr, YouTube czy Photosho.com, czy też o prywatną stronę internetową, Organizer umożliwia udostępnianie zdjęć
i filmów bezpośrednio z programu, z dowolnego miejsca (także poza domem). Ponadto program Photoshop Elements 10 umożliwia programistom tworzenie aplikacji na tablety i urządzenia mobilne, które będą komunikować się z programem za pomocą interfejsów programowania. W ten sposób można dać użytkownikom urządzeń z ekranem dotykowym wiele nowych możliwości.

Ceny i dostępność
Programy Adobe Photoshop Elements 10 oraz Adobe Premiere Elements 10 na systemy operacyjne Windows oraz Mac OS są już dostępne w sprzedaży w oficjalnym sklepie Adobe. Sugerowana cena detaliczna pakietu wynosi 125 Euro. Cena każdego z pakietów osobno to 83 Euro.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE