Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Tablet S1 to najnowszy produkt firmy Sony. Inżynierowie marki stworzyli urządzenie, które swoimi parametrami technicznymi i niezwykłą funkcjonalnością może z powodzeniem konkurować z najmocniejszymi przedstawicielami segmentu.

System operacyjny

Tablet S1 został zaprojektowany z myślą o komforcie użytkowania - dzięki wykorzystaniu potencjału systemu operacyjnego Android urządzenie posiada wiele przydatnych w codziennej obsłudze funkcji. Pierwszą z nich, jest wsparcie dla technologii Adobe Flash, dzięki któremu strony internetowe zawierające pliki filmowe wyświetlają się bez problemu, dodatkowo Android odtwarza filmy powyżej 720p. Kolejną funkcjonalną cechą jest możliwość przerzucania plików do urządzenia i z urządzenia bez konieczności dodatkowego oprogramowania, ponadto transfer plików jest łatwy i szybki – tablet rozpoznaje dyski zewnętrzne. S1 wspiera także USB i Karty Pamięci, co oznacza, że użytkownik może powiększyć pamięć urządzenia wkładając kartę SD.

Multimedialne Centrum Rozrywki

Eksperci Sony wykorzystali najbardziej zaawansowane technologie, aby uczynić S1 osobistym centrum multimedialnej rozrywki. Dzięki tabletowi można sterować domowymi urządzeniami rozrywkowymi, wykorzystując kompatybilność przy tworzeniu nowych treści. Poprzez port podczerwieni, S1 z powodzeniem pełni funkcję pilota kontrolującego pracę urządzeń audiowizualnych. Za pomocą

tabletu można m.in. włączyć telewizor, regulować głośność czy też zmieniać kanały. Kolejnym atutem jest wykorzystanie technologii DLNA, to ona pozwala użytkownikowi bezprzewodowo przenosić wybrane treści na ekran telewizora czy słuchać plików audio na sprzęcie Hi – Fi. Przełomowym rozwiązaniem jest również możliwość grania w gry z serii PlayStation 1, na ekranie tabletu wyświetla się grafika gry i wirtualny joystick – wszystko co miłośnikom gier zapewnia długie godziny multimedialnej rozrywki. Sony stworzyło również specjalną aplikację dla fanów muzyki. Funkcja Sense Me automatycznie dopasowuje playlistę do samopoczucia użytkownika, wystarczy wybrać towarzyszący nam nastrój, by urządzenie samodzielnie utworzyło listę odtwarzania zgodną z preferowanymi utworami.

Unikalny kształt

Tym co wyróżnia S1 spośród innych tabletów jest również przyjazne dla użytkownika wzornictwo. S1 to prawdopodobnie najwygodniejszy tablet na świecie. Za sprawą antypoślizgowej obudowy z przesuniętym środkiem ciężkości uchwyt jest poręczny oraz daje poczucie stabilności i lekkości, co bez wątpienia przekłada się na komfort w trakcie wielogodzinnej pracy. Urządzenie zostało wyposażone w wyświetlacz LCD o przekątnej 9,4”, a jego waga to 598 gram.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE