Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Firma ESET poinformowała o koniu trojańskim, który atakuje komputery z systemami Mac OS X w nietypowy sposób. Zagrożenie przenika na dysk maszyny, wykorzystując metodę znaną użytkownikom pecetów – koń trojański ukrywa się bowiem w spreparowanym pliku, wyglądającym jak PDF.

Nowy koń trojański został oznaczony przez laboratoria antywirusowe firmy ESET jako OSX/Revir.A Trojan lub OSX/Imuler.A Trojan. Zagrożenie bierze na cel komputery z systemami operacyjnymi Mac OS X w języku chińskim. Do infekcji dochodzi w momencie próby otwarcia spreparowanego pliku, który podszywa się pod dokument PDF. Użytkownik zapoznając się z wyświetlaną treścią, która dotyczy konfliktu toczącego się od dawna pomiędzy Japonią i Chinami o wyspy, nie zauważa, że w tle instaluje się złośliwy program. Po przedostaniu się na dysk komputera zagrożenie otwiera możliwość zdalnego dostępu do zainfekowanej maszyny.

Analitycy zagrożeń z firmy ESET zgodnie przyznają, że metoda infekowania komputera poprzez plik PDF jest powszechna w wypadku komputerów typu PC. OSX/Revir.A Trojan lub OSX/Imuler.A Trojan atakują jednak posiadaczy komputerów Mac, a to, jak twierdzą specjaliści, niecodzienna wiadomość.

Specjaliści z firmy ESET przypominają użytkownikom komputerów PC oraz Mac, jak ustrzec się tego typu infekcji.

1. Nigdy nie otwieraj załączników, jeśli te zostały dodane do wiadomości, których się nie spodziewałeś lub pochodzą od osób, których nie znasz.

2. Kiedy pobierasz z sieci programy lub sterowniki, rób to za pośrednictwem sprawdzonych serwisów internetowych. Unikaj stron, których nie znasz.

3. Korzystaj z aplikacji antywirusowej, zainstalowanej na swoim komputerze.

Przed zagrożeniami OSX/Revir.A Trojan lub OSX/Imuler.A Trojan chroni m.in. aplikacja antywirusowa ESET Cybersecurity, przeznaczona dla komputerów z systemami Mac OS X. Wersję testową programu można pobrać ze strony: www.eset.pl

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE