Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Jak Steve Jobs zmienił świat.

środa, 26 października 2011

Wpływ Steva Jobsa na rozwój technologii komputerowej jest bezdyskusyjny. Choć przez ostatnie lata swojego życia mierzył się ze śmiertelną chorobą, to właśnie wtedy powstały najbardziej rewolucyjne z jego rozwiązań. W hołdzie wizjonerowi, już 1 listopada 2011 r. o godz. 12.00 Discovery Channel wyemituje specjalny godzinny program „iGenius: jak Steve Jobs zmienił świat”.

Steve Jobs był technologicznym wizjonerem, który na nowo zdefiniował relacje społeczne. Jako współzałożyciel i prezes firmy Apple Computer, Jobs na masową skalę wprowadził komputery osobiste. W konsekwencji zmianie uległy kontakty międzyludzkie, pojawiły się zupełnie nowe możliwości w pracy, nauce i odbiorze rozrywki. Choć to nie Jobs wymyślił odtwarzacz MP3, smartfon czy tablet, to dopiero w jego rękach stały się one kultowymi i przełomowymi symbolami naszych czasów.

W filmie zobaczymy wywiady z najbliższymi współpracownikami oraz z ludźmi, których praca Jobsa miała istotny wpływ. Pionierzy rozwoju komputerów osobistych, byli pracownicy oraz osoby zarządzające w firmie Apple, podzielą się wspomnieniami o Stevie Jobsie i opowiedzą o sekrecie jego ogromnych sukcesów. Poznamy między innymi Lee Felsensteina, jednego z założycieli Homebrew Computer Club, Daniela Kottke, przyjaciela Jobsa, który towarzyszył mu w podróży do Indii, a później stał się jednym z pierwszych pracowników firmy Apple oraz Johna Drapera, inżyniera, który pomagał Jobsowi stawiać pierwsze kroki w świecie technologii.

W programie spotkamy również dziennikarzy, pisarzy i krytyków, którzy opisywali pracę Jobsa, jego innowacyjność i wpływ na masową kulturę. Wśród nich znajdą się między innymi korespondent NBC Tom Brokaw, Joe Nocera z New York Timesa, Bill Werde z magazynu Billboard i Andrew Serwer z Fortune. Wśród zaproszonych gości nie zabraknie przedstawicieli świata nauki takich jak Dr. Michio Kaku oraz gwiazd kultury i sztuki jak Stevie Wonder i Pete Wentz.

- Ktoś powiedział, że podążanie drogą, która jest już wyznaczona to bardzo rozsądny sposób działania. Oznacza to, że cały postęp generowany jest przez ludzi nierozsądnych - mówi Adam Savage, gospodarz programu „Pogromcy mitów”. - Steve Jobs nie był człowiekiem rozsądku. Nie poprzestał na tym, by dać ludziom to, czego chcieli. Zdefiniował całkiem nowy sposób myślenia o różnych wymiarach naszego życia w przestrzeni cyfrowej: produktywności, kreatywności, muzyce, komunikacji, mediach i sztuce. Pośrednio czy bezpośrednio, dotknął życia każdego z nas.

„iGenius: jak Steve Jobs zmienił świat” już 1 listopada br. o godz. 12.00 na Discovery Channel.

Powtórka emisji programu odbędzie się tego samego dnia o godz. 17.00 i 21.00 oraz 4 listopada o godz. 22.00.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE