Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Specjaliści z firmy ESET opublikowali raport na temat najczęściej atakujących zagrożeń ubiegłego miesiąca. Korzystając z okazji eksperci zwrócili uwagę na fakt aresztowania 35-letniego mieszkańca Stanów Zjednoczonych, który jakiś czas temu włamał się do komputerów i urządzeń przenośnych kilku hollywoodzkich gwiazd.

Pierwszą trójkę najczęściej atakujących zagrożeń września, według laboratoriów antywirusowych ESET, tworzą złośliwe programy czyhające w plikach automatycznego startu nośników danych, robak internetowy Conficker oraz robak Dorkbot. Ten ostatni rozprzestrzenia się ostatnio wyjątkowo szybko za pośrednictwem pendrive’ów. Dorkbot posiada funkcjonalność backdoora, a więc daje atakującemu możliwość zdalnej kontroli nad zainfekowanym komputerem. Szczegółowy raport firmy ESET na temat najczęściej atakujących zagrożeń września dostępny jest na stronie www.eset.pl

Eksperci zwracają uwagę na aresztowanie mieszkańca Florydy, który włamał się do komputerów kilkudziesięciu mieszkańców Stanów Zjednoczonych, w tym do urządzeń należących do Scarlett Johansson, Mili Kunis czy Christiny Aguilery. W efekcie, w ręce włamywacza trafiły m.in. scenariusze filmowe, prywatna korespondencja gwiazd oraz nagie zdjęcia hollywoodzkich celebrytów, które aresztowany opublikował w sieci.

- Aby dostać się do danych celebrytów włamywacz nie posłużył się żadną nowoczesną metodą naukową. Skorzystał z przyzwyczajenia współczesnych internautów, którzy budują swoje hasła w oparciu o charakterystyczne dla nich samych i w ten sposób łatwe do zapamiętania frazy np. imię pierwszego psa czy miejsce urodzenia. Dzięki informacjom zamieszczanym w serwisach społecznościowych odgadnięcie tego typu haseł nie stanowi dla włamywaczy żadnego problemu – twierdzi Stephen Cobb, ekspert bezpieczeństwa firmy ESET.

Specjaliści  podkreślają, że do włamań nie doszłoby, gdyby poszkodowani zabezpieczali swoje komputery silnymi hasłami, czyli takimi, które składają się przynajmniej z ośmiu znaków, w tym z cyfr, dużych i małych liter oraz znaków specjalnych.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE