Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Wydawnictwo Insignis, Woblink oraz firma RCS Apple Authorized Reseller mają zaszczyt zaprosić na oficjalną premierę biografii Steve’a Jobsa, pióra Waltera Isaacsona, która odbędzie się 17 listopada 2011 (czwartek), o godz. 11, w salonie RCS Apple Authorized Reseller, przy ul. Wieniawskiego 64, w Krakowie.

Premiera rozpocznie się oficjalną konferencją prasową dla dziennikarzy, podczas której głos zabierze pani Dominika Pycińska - przedstawicielka wydawnictwa Insignis, Dominik Łada - redaktor naczelny iMagazine (jedyny w Polsce magazynu poświęconego tematyce Apple i nowym technologiom) oraz reprezentanci firm RCS Apple Authorized Reseller i Woblinka - platformy dystrybuującej e-booki na iPady i iPhone’y. Cały dzień zostanie poświęcony życiu i twórczości Steve’a Jobsa. Będzie można obejrzeć filmy biograficzne, poczytać książkę na iPadzie przy dźwiękach ulubionej muzyki twórcy Apple, zjeść szarlotkę a także wziąć udział w konkursie, wygrać iPada, tablety Wacoma i wpisać się do pamiątkowej księgi.

Bardzo cieszymy się, że premiera polskiej edycji biografii Steve’a Jobsa, jedynej napisanej przy współpracy samego mistrza, odbędzie się właśnie w otoczeniu, które Steve Jobs, sam stworzył, wśród jego pięknych produktów - u Autoryzowanego Resellera firmy Apple, w krakowskim RCSie. Wpisuje się to w filozofię samego Jobsa, które swoje sklepy Apple Store traktował jako emanację marki, a w słynnym sklepie przy Piątej Alei sam pojawiał się na premierach swoich produktów - mówi pan Tomasz Brzozowski, współwłaściciel wydawnictwa Insignis.

Opierając się na ponad czterdziestu rozmowach z Jobsem, przeprowadzonych w ciągu dwóch lat, a także na wywiadach z ponad setką osób: członkami rodziny, przyjaciółmi, przeciwnikami, konkurentami i kolegami Jobsa, Walter Isaacson spisał wciągającą opowieść o pełnym wzlotów i upadków życiu oraz płomiennej osobowości twórczego przedsiębiorcy, którego wykraczająca poza wszelkie schematy pasja i perfekcjonizm zrewolucjonizowały sześć branż: komputery osobiste, filmy animowane, muzykę, telefony, tablety i publikacje cyfrowe.

W czasach, kiedy społeczeństwa całego świata dążą do zbudowania gospodarek ery cyfrowej, Jobs pozostaje najbardziej wyrazistą ikoną wynalazczości i wyobraźni kształtującej rzeczywistość. Wychodząc z przeświadczenia, że najlepszym sposobem stworzenia wartości w XXI wieku jest zintegrowanie kreatywności z technologią, założył firmę, w której nieskrępowane niczym wizjonerstwo połączyło się z zadziwiającymi osiągnięciami nowoczesnej techniki. Choć Jobs współpracował przy powstawaniu tej książki, nie domagał się ani kontroli nad tym, co zostanie w niej ujęte, ani nawet prawa do przeczytania jej przed wydaniem. Niczego nie zatajał, wręcz przeciwnie: zachęcał ludzi, których znał, do szczerych wypowiedzi.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE