Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Sony Ericsson uruchomił rozrywkową platformę online - Xperia™ Studio. Platforma ta adresowana jest do artystów i osób kreatywnych, tworzących niesamowite, inspirujące materiały, którymi teraz będą mogli dzielić się z fanami produktów Sony Ericsson. Inicjatywa ta odzwierciedla zaangażowanie Sony Ericsson we współpracę z użytkownikami smartfonów poprzez zachęcanie ich do odkrywania zupełnie nowych możliwości rodziny Xperia™.

Przetworzona Rzeczywistość:

Powołane przez Sony Ericsson Xperia™ Studio zaprosiło do współpracy osoby twórcze, pochodzące z różnych krajów i środowisk intelektualnych - od artystów z Danii po astrofizyków z Nowego Jorku – po to, aby przekonać się gdzie znajdują się granice wykorzystania smartfonów Xperia™ oraz jak można „przetworzyć rzeczywistość”. Materiały znajdujące się na platformie będą regularnie aktualizowane przez rosnące grono osób współpracujących.

Zacieranie granic pomiędzy rozrywką, technologią a komunikacją:

W pierwszej fazie zadaniem uczestników projektu było stworzenie niecodziennych, interesujących materiałów przy wykorzystaniu smartfonów Xperia™ – np. miotającej ogniem lampy błyskowej w aparacie fotograficznym, spojrzenie na wszechświat gołym okiem, uchwycenie idealnej fali, stworzenie utworu złożonego z dźwięków otaczających Paryż czy ostatni - uchwycenie trików zespołu BMX z Brooklynu. Do każdego z projektów powstała dokumentacja video, którą można obejrzeć na platformie Xperia™ Studio.

Osoby zaproszone do współpracy:

Projekt odzwierciedla innowacyjnego ducha marki Sony Ericsson, która nieustannie dąży do zacierania granic pomiędzy rozrywką, technologią a komunikacją. Do pierwszej grupy uczestników projektu Sony Ericsson Xperia™ Studio dołączyli:
  • Illutron, interaktywne studio artystyczne z Kopenhagi
  • Dr. Joshua Peek, Hubble Fellow i astrofizyk z Columbia University, NYC
  • Ed Sloane, doświadczony surfer i pionier fotografii surfingowej ze stanu Victoria w Australia
  • Annabel Linquist – artysta i muzyk z Nowego Jorku
  • Torey Kish – entuzjasta sportów ekstremalnych z Brooklynu
Więcej informacji znajduje się na stronie www.xperiastudio.com. Materiały przygotowane na rzecz Xperia™ Studio są dostępne także na stronie społecznościowej Facebook Sony Ericsson (www.facebook.com/sonyericsson) oraz Twitter (www.twitter.com/xperiastudio).

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE