Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Możliwość oglądania najlepszych programów telewizyjnych w rozdzielczości 1080p oraz kupowania kontekstowo powiązanych z nimi produktów za pomocą Ultrabooków i komputerów PC z technologią Intel® Insider™

Intel poinformował o współpracy z firmą Delivery Agent, Inc. Celem współpracy jest zapewnienie posiadaczom urządzeń Ultrabook™ i komputerów PC z technologią Intel® Insider™ dostępu do ogromnej biblioteki płatnych treści w rozdzielczości1080p HD oferowanych przez czołowe sieci telewizyjne i kablowe.

Intel Insider to sprzętowa funkcja procesorów Intel® Core™ drugiej generacji, która pozwala internetowym dostawcom treści oferować najnowsze filmy wysokiej rozdzielczości (HD) i treść telewizyjną 1080p użytkownikom Ultrabooków, notebooków i komputerów stacjonarnych. Do końca 2011 r. Intel dostarczył na rynek ponad 70 milionów procesorów obsługujących technologię Intel Insider.

W tym roku Delivery Agent zintegruje technologię Intel® Insider™ z całą swoją platformą handlową, m.in. z zastrzeżoną funkcją kontekstowego mapowania produktów, która umożliwia widzom kupowanie produktów związanych z oglądaną treścią. Ponadto użytkownicy zyskają dostęp do Delivery Agent TV Wallet™, mechanizmu transakcyjnego używanego przez największe firmy medialne do przetwarzania wieloplatformowych transakcji powiązanych z ich treściami rozrywkowymi. Te dwie funkcje, w połączeniu z technologią Intel Insider, pozwolą na pobieranie treści telewizyjnej w pełnej rozdzielczości 1080p HD na Ultrabooki, notebooki i komputery stacjonarne z procesorami Intel Core drugiej generacji, a także na kupowanie za pośrednictwem TV Wallet produktów powiązanych kontekstowo z oglądanym programem.

Intel i Delivery Agent zapewnią też atrakcyjną obsługę dwóch ekranów, kiedy urządzenie Intel Insider zostanie podłączone do telewizora przez kabel HDMI lub bezprzewodowo za pomocą technologii Intel® Wireless Display (WiDi). Odtwarzacz mediów Delivery Agent, wykorzystujący technologię Intel Insider, będzie wyświetlał odpowiednie informacje o produktach i programach na monitorze komputera, jednocześnie odtwarzając treść w rozdzielczości 1080p na ekranie telewizora.

„Firma Delivery Agent otrzymała od największych korporacji medialnych zadanie zapewnienia najlepszych treści rozrywkowych widzom korzystającym z wszystkich platform interaktywnych — powiedział Mike Fitzsimmons, dyrektor generalny Delivery Agent. — Nasze relacje z Intelem pozwalają nam dostarczać płatną treść 1080p, a jednocześnie wprowadzić na rynek pełną platformę handlową Delivery Agent z wykorzystaniem technologii Intel Insider.”

„Widzowie coraz częściej korzystają z transmisji strumieniowych i pobierają filmy oraz programy telewizyjne na wszystkie urządzenia podłączone do sieci z różnych internetowych serwisów rozrywkowych — powiedział George Thangadurai, dyrektor generalny działu PC Client Services w firmie Intel. — Mechanizm handlowy Delivery Agent oraz biblioteka treści telewizyjnej sprawia, że urządzenia Ultrabook nadają się idealnie do oglądania telewizji online, również z wykorzystaniem dwóch ekranów”.

Wielokanałowa platforma handlowa Delivery Agent obsługuje ponad 40 globalnych partnerów medialnych, w tym takich długoletnich klientów, jak NBC Universal, Twentieth Century Fox, CBS, Discovery Communications, A&E Television Networks oraz HBO, Showtime. Do dziś platforma Delivery Agent przetworzyła miliony transakcji na platformach internetowych, społecznościowych, mobilnych oraz ITV.

Przedsięwzięcie Intela i Delivery Agent uzupełni rosnącą ofertę płatnej treści dostarczanej przez serwisy, które korzystają z technologii Intel Insider, takie jak Best Buy CinemaNow*, Hungama Digital Media* oraz WB* Shop

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE