Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.W miarę, jak przetwarzamy coraz więcej informacji cyfrowych rośnie ich poziom zagrożenia. Malejące koszty i rosnąca pojemność pamięci masowej sprawiają, że konsumenci przechowują więcej danych — zdjęć, plików i wideo — w urządzeniach mobilnych. Niektóre dane, aplikacje i procesy są przenoszone do chmury, zapewniając większą efektywność, elastyczność i przewagę konkurencyjną. Zmiany te przyczyniają się do wzrostu zagrożeń, narażając więcej informacji na ataki elektroniczne, oszustwa, kradzież i inne nadużycia.

Według firmy McAfee* każdego dnia 2011 r. powstawało ponad 55 000 nowych, unikatowych złośliwych programów, a ponad 200 000 komputerów zmieniło się w „zombie” i stało częścią hakerskich sieci.

Intel, od czterech dekad pozostający branżowym liderem innowacji, tworzy rozwiązania technologiczne, które mają zwiększyć bezpieczeństwo przetwarzania danych. W świecie miliardów połączonych urządzeń komputerowych i szalonego tempa innowacji zabezpieczenia muszą dotrzymywać kroku zmianom. Naszym celem jest nie tylko zapobieganie ryzyku, ale również przekształcenie niepewności w inteligentne innowacje.

Urządzenia Intel® Ultrabook™ zawierają technologie, które pozwalają konsumentom na bezpieczniejszą pracę z komputerem, skupiając się na ochronie, zapobieganiu atakom i przywracaniu danych.

Skuteczniejsza ochrona danych osobistych

Technologie Intel® Identity Protection oraz Intel® Anti-Theft są preinstalowane w urządzeniach Intel Ultrabook, oferując konsumentom pewność, że dysponują środkami ochrony, które zwiększają bezpieczeństwo osobistej treści online oraz danych i zasobów przechowywanych w urządzeniach.

Technologia Intel Identity Protection:

Celem Intela jest zapewnienie bezpieczniejszych i prostszych rozwiązań dla konsumentów, którzy robią zakupy, grają lub przeprowadzają transakcje bankowe online za pomocą ultrabooków i przyszłych intelowskich urządzeń. Dzięki technologii Intel Identity Protection agent rozliczeniowy, bank, sklep internetowy, serwis społecznościowy albo witryna dla graczy mogą nawiązać zaufaną relację z ultrabookiem konsumenta i zabezpieczyć transakcje przed oszustwami oraz złośliwym oprogramowaniem, tym samym skuteczniej chroniąc prywatność użytkownika.

Technologie Intel Identity Protection zapewnia zaawansowany zbiór mechanizmów uwierzytelniających dla usług internetowych. Używa uwierzytelniania dwuczynnikowego, na poziomie chipu, które działa podobnie jak tokeny sprzętowe, a także sprzętowej ochrony ekranu, przez co eksperci uważają ją za rozwiązanie bezpieczniejsze od uwierzytelniania czysto programowego.

Intel niedawno zapowiedział strategiczną współpracę z MasterCard w celu zoptymalizowania różnych nowopowstających technologii płatności, w tym MasterCard PayPass* i technologii Intel Identity Protection. Sojusz ten zapewni więcej opcji bezpieczniejszych i prostszych płatności dla sklepów internetowych oraz konsumentów używających Ultrabooków oraz przyszłych generacji intelowskich urządzeń.

W 2012 r. i przyszłych latach kluczową inicjatywą Intela będzie współpraca z czołowymi partnerami uwierzytelniającymi na rzecz wprowadzenia rozwiązań Intel Identity Protection dla Ultrabooków, a także współpraca z ekosystemem — bankami internetowymi, witrynami dla graczy, serwisami komercyjnymi i społecznościowymi — która pozwoli wykorzystać zabezpieczenia Intel Identity Protection z myślą o klientach, którzy używają usług internetowych z poziomu Ultrabooka.

Technologia Intel Anti-Theft:

Technologia Intel Anti-Theft pomaga zapobiegać kradzieży danych i zasobów. Jeśli ultrabook zostanie skradziony, może zablokować się automatycznie albo konsument może poprosić dostawcę usług o zablokowanie systemu. Jeśli urządzenie się odnajdzie, dostawca usług może włączyć je ponownie.

W drugiej połowie 2012 r., kiedy do sprzedaży wejdą ultrabooki napędzane procesorami Intel® Core™ trzeciej generacji, użytkownicy ultrabooków z całego świata zyskają dostęp do technologii Intel Anti-Theft za pośrednictwem lokalnych dostawców oprogramowania, takich jak Absolute*, McAfee, StarSoftComm* i OneBe*. Inni dostawcy usług mogą w przyszłości oferować usługi dostosowane do lokalnych wymagań rynkowych.

Ochrona Twojego cyfrowego świata

W ramach kompleksowego podejścia do bezpieczeństwa Intel w 2011 r. przejął firmę McAfee. Głęboka wiedza McAfee o ochronie urządzeń przed współczesnymi zagrożeniami w połączeniu z doświadczeniem Intela w zakresie architektury systemów umożliwi opracowanie innowacyjnych rozwiązań bezpiecznego przetwarzania danych. Współpraca z McAfee pozwoli Intelowi zaoferować w pełni zabezpieczone rozwiązania sprzętowo-programowe, dzięki którym konsumenci będą mogli bez obaw podłączać swoje urządzenia do Internetu.

Pierwszym owocem partnerstwa Intel-McAfee jest wspólnie opracowana technologia McAfee DeepSAFE. DeepSAFE wykorzystuje sprzętowe funkcje procesorów Intel Core i3, i5 i i7, aby zapewnić zupełnie nowe spojrzenie na kwestie bezpieczeństwa. Nowa warstwa oprogramowania działająca poniżej poziomu systemu operacyjnego zapewnia bezpośredni wgląd w systemową pamięć i aktywność procesora. Wspomagane sprzętowo produkty zabezpieczające zbudowane na tej platformie mogą również stosować nowe techniki w celu wykrywania infekcji i zapobiegania złośliwej aktywności. Obie firmy pracują też nad niezawodnymi zabezpieczeniami antykradzieżowymi, które zapewnią użytkownikom Ultrabooków skuteczny, wspomagany sprzętowo sposób zabezpieczania informacji w przypadku zgubienia lub kradzieży urządzenia.

Intel ma również długą historię współpracy z firmą Microsoft* na rzecz lepszego zabezpieczenia intelowskich platform działających pod kontrolą systemu Windows.* Ostatnio prace skupiały się na skuteczniejszej ochronie urządzeń podczas uruchamiania w związku ze zbliżającą się premierą systemu operacyjnego Windows* 8.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE