Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.NETASQ, producent zaawansowanych rozwiązań firewallowych, przejął firmę EdenWall Technologies - producenta rozwiązań bezpieczeństwa IT opartych o identyfikację użytkowników. Wraz z przejęciem firmy EdenWall NETASQ pozyskał know-how oraz utalentowanych inżynierów, którzy będą wspierać rozwój produktów NETASQ.

François Lavaste, prezes NETASQ podkreślił, że przejęcie EdenWalla jest zgodne ze strategią firmy, która zakłada rozwój rozwiązań NETASQ poprzez rozszerzenie funkcjonalności i jest reakcją na potrzeby klientów, których oczekiwania zaczynają wykraczać poza standardowe pojęcie autoryzacji. Zdaniem Lavaste koncepcja zintegrowanej architektury Firewall-IPS, rozszerzonej o mechanizmy potwierdzające tożsamość użytkownika, jest spójna z podejściem do bezpieczeństwa stosowanym w urządzeniach nowej generacji NETASQ.

NETASQ zdradza plany wykorzystania pozyskanego know-how. Producent planuje implementację nabytej technologii w kolejnych wersjach systemu operacyjnego NS-BSD (NETASQ Secured-BSD). Mowa tu o zaawansowanych firewallach korporacyjnych NETASQ, które wyposażone w unikalny system IPS pozwalają na dogłębną kontrolę komunikacji sieciowej, włączając w to możliwość usuwania w locie szkodliwej zawartość z kodu HTML i dostarczania użytkownikom bezpiecznych witryn WWW. Urządzenia NETASQ UTM chronią ponadto sieć przed infekcjami, spamem, umożliwiają także zdalną komunikację z siecią firmową za pomocą bezpiecznych tuneli VPN. Produkty firmy NETASQ posiadają w standardzie rozszerzony filtr URL zawierający klasyfikację stron w ponad 50 kategoriach tematycznych, ze szczególnym naciskiem na polskie serwisy internetowe.

Firma EdenWall Technologies, którą przejął NETASQ, opierała swoje rozwiązania na projektach NuFW i NuFirewall, w których NETASQ widzi spory potencjał rozwojowy. Koncepcja firmy była stosowana m.in. w szczególnie zwracających na identyfikacje tożsamości jednostkach armii jednego z krajów NATO.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE