Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Polski wynalazca Michał Kubacki stworzył system, który wkrótce może zmienić oblicze telefonów komórkowych. Klawiatura ETAOI, składająca się z zaledwie pięciu różnokolorowych przycisków zajmujących niewielki pasek na dole ekranu, wykorzystuje możliwości, które pojawiły się wraz z nową generacją ekranów dotykowych. Jest jednocześnie odpowiedzią na rosnące wśród użytkowników niezadowolenie z dotychczasowych rozwiązań, polegających głównie na próbach adaptacji XIX-wiecznego układu QWERTY. Klawiatura ETAOI już została okrzyknięta przez media nowatorskim i rewolucyjnym rozwiązaniem.

System przeznaczony jest dla urządzeń z ekranami dotykowymi i opiera się na oryginalnym pomyśle: zamiast przydzielonego osobnego klawisza, każda litera, znak i komenda mają przypisaną kombinację kolorów. Takie rozwiązanie gwarantuje nie tylko więcej miejsca na ekranie telefonu. Klawiatura ETAOI jest również niezwykle szybka i dokładna, a telefon staje się łatwiejszy w obsłudze.

Twórca ETAOI zredukował liczbę klawiszy przy jednoczesnym zwiększeniu ich rozmiaru. Klawiatura składa się z zaledwie pięciu przycisków. Wystarczy przesunąć palcem pomiędzy dwoma z nich, aby bez problemu zapisać dowolną literę z alfabetu łacińskiego. Kombinacje potrójne pozwolą natomiast wpisać 125 dodatkowych znaków. Testy praktyczne pokazały, że choć pozornie skomplikowana, klawiatura wymaga do opanowania jedynie kilkanaście minut. ETAOI pozwala pisać bez konieczności patrzenia na klawiaturę, polegając wyłącznie na pamięci mięśniowej, dzięki czemu po kilku godzinach treningu możliwe jest pisanie z prędkością nawet 50 słów na minutę.

Klawiatura ETAOI jest przeznaczona dla telefonów komórkowych, jak i tabletów. ETAOI sprawdza się w każdej sytuacji. Aplikacja ma wbudowane alternatywne wersje wyglądu, które ułatwiają korzystanie z telefonu także osobom słabo widzącym czy daltonistom.

Liczba użytkowników ETAOI stale rośnie, zwłaszcza w USA i w Polsce, a odzew z ich strony jest coraz bardziej entuzjastyczny. Duże zainteresowanie nowym rozwiązaniem wykazują użytkownicy iPhone’ów, którzy szukają alternatywy dla przestarzałej klawiatury QWERTY.

Michał Kubacki cały czas pracuje na udoskonaleniem swojego wynalazku. Wkrótce klawiatura ETAOI pozwoli na pisanie nawet 100 słów na minutę.

2 komentarze

  1. das Says:
  2. No dobrze że pojawiają się jakieś alternatywy dla qwerty czy swype bo nie bardzo mogę ich ogarnąć w telefonie:)Ale skąd to można "pobrać"?

     
  3. das Says:
  4. Ha,ha no tak trochę dałem ciała, normalnie z Android Market, wystarczy poszukać chwilę. To przez to że wydała mi się taka NOWA że jeszcze nigdzie jej nie ma:)

     

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE