Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Sławę zyskuje nowo otwarta dla turystów, unikalna w skali światowej, Podziemna Ekspozycja Multimedialna. Charakteryzuje się śmiałą koncepcja i inwencją twórczą autorów projektu, a także innowacyjnym rozwiązaniom, które są wdrażane właśnie w Kopalni soli w Bochni. Mowa tu o multimedialnych manekinach!

Wynalazek z dziedziny technologii audiowizualnych zastosowany po raz pierwszy w Bochni - to wysokiej klasy nowoczesne urządzenia przeznaczone do symulacji ludzkich postaci. Trójwymiarowa, animowana twarz, wbudowana w postać pełnowymiarowego manekina, mówi, naśladując przy tym doskonale mimikę ludzkiej twarzy. Widzowie odnoszą wrażenie przebywania obok żywego człowieka. Wynalazek ten opracowała firma AdVenture Multimedialne Muzea, która po dokonaniu międzynarodowego zgłoszenia patentowego, zapowiada promocję i sprzedaż produktu w kraju i za granicą.

Multimedialne manekiny zainstalowane w obiektach muzealnych i ucharakteryzowane np. na postacie z dawnych czasów, pozwalają w niezwykle sugestywny sposób na przekazywanie widzom wiedzy historycznej – mówi Sławomir Mazan, współwłaściciel Firmy AdVenture Multimedialne Muzea.

Z naszego unikalnego rozwiązania mogą z powodzeniem korzystać nie tylko muzea, ale także firmy szukające nowych rozwiązań promocyjnych dla swoich produktów czy usług, np. biorące udział w targach. Dzięki dużej elastyczności konstrukcyjnej multimedialny manekin może zostać upodobniony do konkretnej znanej osoby. Można wyobrazić sobie np. znanego polskiego skoczka, reklamującego w sklepie odzież sportową, w którą jest ubrany - dodaje Mazan.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE