Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Firma ESET udostępniła wersje testowe programu antywirusowego ESET Cyber Security oraz pakietu bezpieczeństwa ESET Cyber Security Pro - najnowszych rozwiązań antywirusowych, adresowanych do użytkowników systemu Mac OS X. Drugi z wymienianych produktów jest nową aplikacją w portfolio firmy ESET. Oba programy bazują na technologii reputacyjnej ESET Live Grid, która dzięki wykorzystaniu chmury przyspiesza działanie aplikacji.

Zastosowany w ESET Cyber Security oraz w ESET Cyber Security Pro zaawansowany silnik skanujący ThreatSense, wykorzystuje rozbudowaną heurystykę, dzięki której skutecznie zabezpiecza systemy Mac OS X zarówno przed znanymi, jak i przed nowymi, jeszcze niezidentyfikowanymi zagrożeniami. Oba rozwiązania przechwytują i unieszkodliwiają również zagrożenia atakujące systemy Windows oraz Linux.

ESET Cyber Security Pro
Tak jak w wypadku innych rozwiązań firmy ESET, cechą charakterystyczną ESET Cyber Security oraz ESET Ceber Security Pro jest lekkość i transparentność. Programy do działania wykorzystują niewielką część dostępnej pamięci oraz generują minimalną liczbę komunikatów, tak aby nie przeszkadzać użytkownikowi w pracy lub rozrywce. Interfejsy graficzne obu programów dopasowano do specyfiki systemu Mac OS X.

ESET Cyber Security oraz ESET Cyber Security Pro posiadają zaimplementowany system oceny reputacji i bezpieczeństwa plików ESET Live Grid, oparty na tzw. chmurze. Dzięki tej technologii programy ESET mogą błyskawicznie sprawdzać czy konkretny plik jest bezpieczny. Przyśpiesza to skanowanie komputera, ponieważ podczas ponownego sprawdzania systemu program weryfikuje jedynie to, czy skanowany wcześniej plik jest nadal tym samym, bezpiecznym zbiorem. W weryfikacji bezpieczeństwa samego pliku pomagają informacje uzyskane od milionów komputerów użytkowników programów ESET oraz opinie analityków laboratoriów antywirusowych ESET – obie te grupy tworzą społeczność ESET Live Grid, która wspólnie nadaje plikom stosowną reputację.
ESET Cyber Security Pro

Pakiet bezpieczeństwa ESET Cyber Security Pro - nowość w ofercie firmy – oprócz ochrony antywirusowej oraz zapory sieciowej posiada funkcję kontroli rodzicielskiej, dzięki której możliwe jest blokowanie dostępu do stron internetowych zawierających nieodpowiednie treści, np. erotykę. Pakiet pozwala na powiązanie kont w systemie Mac OS X z kontami użytkowników w ESET Cyber Security Pro. Dzięki temu konkretnemu użytkownikowi można zezwolić na przeglądanie witryn wyłącznie z dozwolonych kategorii tematycznych. Program pozwala zdefiniować dostęp do 27 kategorii witryn, m.in. hazard, alkohol i tytoń, treści dla dorosłych itp. O tym, które z nich udostępnić, a które zablokować, decyduje użytkownik z uprawnieniami administratora. Ustawienia tej funkcjonalności chronione są dodatkowym hasłem.

Zarówno ESET Cyber Security jak i ESET Cyber Security Pro zabezpieczają przed zagrożeniami próbującymi przedostać się do komputera użytkownika za pośrednictwem protokołów pocztowych (POP3 oraz IMAP) lub za pośrednictwem stron internetowych (HTTP). Oba rozwiązania pozwalają na kontrolę dostępu do portów (USB, CD, DVD, Fire wire), przez które można zainfekować komputer lub wykraść z niego dane użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania konkretnych nośników w oparciu o ID urządzenia, typ nośnika czy jego numer seryjny.

Wersje testowe ESET Cyber Security oraz ESET Cyber Security Pro, dostępne w języku angielskim, można pobrać ze strony: http://www.eset.pl/Pobierz/Wersje_BETA/Nowe_rozwiazania_ESET_dla_Mac_OS_X

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE