Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.MOON w najlepszych salonach high-end

czwartek, 21 czerwca 2012

MOON to marka stworzona przez działającą już od ponad 30 lat firmę Simaudio. Od początku głównym celem tego kanadyjskiego producenta było dostarczanie wysokiej jakości sprzętu audio-video. Zgodnie z założeniami każdy produkt wyróżnia się estetyczną, prostą i ponadczasową formą oraz niezwykłym, bardzo naturalnym brzmieniem. W Polsce oficjalnym dystrybutorem urządzeń z logo MOON jest firma Audio Klan

Luksusowe i bezawaryjne

MOON Evolution
Marka MOON ma ugruntowaną pozycję na świecie, ale w Polsce była dostępna w ograniczonym zakresie. Obecnie na dobre zagościła na naszym rynku, a urządzenia firmy Simaudio można znaleźć w salonach oferujących sprzęt high-end. Gama produktów składa się z dwóch serii: MOON oraz referencyjnej MOON Evolution. Niezależnie od wybranej linii wszystkie urządzenia charakteryzują się luksusowym i ponadczasowym wyglądem, prostotą obsługi , bezawaryjnością, a przede wszystkim możliwościami akustycznymi na najwyższym poziomie. Jest to możliwe m.in. dzięki temu, że już  na etapie projektowania każdego urządzenia priorytetem jest precyzja dźwięku, zapewnienie trwałości oraz troska o środowisko naturalne. Potwierdzeniem zgodności z tymi założeniami jest fakt, że trudno znaleźć urządzenia z logiem MOON na rynku wtórnym. Śmiało można twierdzić, że w najbliższych latach sytuacja nie ulegnie zmianie. Według wewnętrznych wymogów Simaudio każdy komponent ma działać bezproblemowo przynajmniej przez ćwierć wieku, a produkcja nadal odbywa się w fabryce zlokalizowanej w Kanadzie.

MOON 600i

W kierunku dźwiękowego ideału
Chociaż każde z urządzeń charakteryzuje się indywidualnymi cechami brzmienia, to konstruktorom Simaudio udało się stworzyć dźwięk charakterystyczny dla całej serii. Niezależnie od wybranego modelu słuchacz otrzymuje otwarty, przejrzysty, a przede wszystkim bardzo precyzyjny dźwięk. Nie ma mowy o koloryzowaniu dźwięku lub nieodpowiednim timingu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań i wykorzystaniu wiedzy doświadczonych inżynierów dźwięku wzmacniacze MOON mogą wysterować nawet najbardziej wymagające zestawy głośnikowe.

Od stereo do kina domowego

W skład podstawowej serii MOON wchodzą: przetworniki cyfrowo-analogowe, odtwarzacze CD, wzmacniacze, przedwzmacniacze, wzmacniacze zintegrowane, przedwzmacniacze gramofonowe wraz z zasilaczem dedykowanym do modelu  310 LP. Referencyjna seria MOON Evolution jest bogatsza o zestaw przeznaczony dla miłośników kina domowego, który zapewnia niezwykle czysty i realistyczny dźwięk dookólny i dwukanałowy. W jego skład wchodzi przedwzmacniacz CP-8 oraz wzmacniacz MC-8. Ten ostatni dostępny jest w konfiguracji od 2 do 7 kanałów.
MOON
Jakość dzięki technicznej doskonałości
Wyróżnikiem firmy są także autorskie technologie. To one m.in. umożliwiły stworzenie urządzeń, które zbliżyły się do dźwiękowego ideału . Warto wymienić np. rewolucyjne zawieszenie M-Quattro w transportach CD, sztywną ramę minimalizującą wpływ drgań zewnętrznych, obwody sterowania głośnością M-Ray i M-Evol, oprogramowanie sterujące SimLink ™, obwód redukcji jittera M-AJiC, układ wzmacniacza Lynx Zero-Feedback, w pełni zbalansowany układ audio, bardzo krótkie ścieżki sygnałowe bez wykorzystania kondensatorów. Puryści designu i wymagający nabywcy mogą dodatkowo spersonalizować swoje urządzenie.
W przypadku wzmacniaczy 600i oraz 700i opcję stanowi wykończenie czarnym lakierem fortepianowym lub pokrycie warstwą 24-karatowego złota.
Dobra relacja jakości do ceny

Chociaż MOON to marka sprzętu high-end, to zakres cenowy pozwala już za stosunkowo nieduże pieniądze stać się właścicielem jednego z kanadyjskich urządzeń. Dysponując niecałymi 6 tys. zł można nabyć wzmacniacz zintegrowany lub odtwarzacz CD z serii MOON. Urządzenia z tej serii dostępne są w salonach oferujących sprzęt high-end. W przypadku referencyjnej linii MOON Evolution zakres cenowy zaczyna się od ok. 33 tys. zł i dotyczy wzmacniacza zintegrowanego 600i. Na wielokanałowy wzmacniacz MC-8 o mocy 150W rms na każdy kanał i wyposażony m.in. w wyzwalacz 12V trzeba przeznaczyć niecałe 90 tys. zł. Podstawowe modele z tej serii można już nabywać, najdroższe komponenty dostępne są na zamówienie.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej oficjalnego dystrybutora Audio Klan oraz producenta Simaudio

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE