Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Oba amplitunery to urządzenia 7-kanałowe. Model RX-V773 generuje moc 1120 W, co przy obciążeniu 4 omów daje aż 160 W na kanał. W RX-V673 można liczyć na niewiele mniej, bo uzyskuje on aż 150 W na każdy z siedmiu kanałów przy 4 omach. Jak przystało na topowe konstrukcje, wyróżnikiem jest bardzo bogate wyposażenie. Obejmuje ono m.in.: bogaty zestaw funkcji sieciowych wraz z bezprzewodowym strumieniowaniem AirPlay, możliwość sterowania oraz strumieniowania za pomocą aplikacji Yamaha AV Controller (iOS i Android), aż 6 wejść i 2 wyjścia HDMI (RX-V773) zgodne z 4K, 3D, ARC i CEC, pełny upscaling wideo z postaci analogowej do 4K, zaawansowany układ automatycznej kalibracji YPAO R.S.C. (RX-V773 z wielopunktowym pomiarem), dekodery dźwięku HD, znakomite przetworniki C/A Burr-Brown 192 kHz/24 bity oraz układ CINEMA DSP z 17 programami DSP. Perfekcyjnie klarowne odtwarzanie dialogów oraz wokali gwarantują funkcje Dialog Lift i Dialog Level Adjustment.

Yamaha RX-V673
Zaawansowane funkcje , nowe technologie, a do tego jak zawsze doskonały dźwięk to cechy wyróżniające nowe sieciowe amplitunery AV Yamahy. Już 2 lipca br. rusza sprzedaż najbardziej zaawansowanych modeli serii RX-V. Będą to RX-V673 i RX-V773.

Wśród ciekawych funkcji, które zwiększają elastyczność wykorzystania urządzeń są wspomniane już technologie 4K Pass-Through i Upscaling oraz YPAO R.S.C. Pierwsza z nich zapewnia zgodność z ewentualnymi przyszłymi formatami superwysokiej rozdzielczości. Możliwe jest także skalowanie sygnału wideo do postaci 4K. Dzięki temu obrazy o niższej rozdzielczości osiągają standard super high definition, przez co znacznie wzrasta jakość ich wyświetlania. Druga z technologii, czyli YPAO R.S.C., analizuje akustykę danego pomieszczenia i kalibrując parametry audio optymalizuje wszystkie ustawienia głośników i amplitunera w celu zagwarantowania najlepszego jakościowo dźwięku. Pomiar jest na tyle szczegółowy i precyzyjny, że uwzględnia także kontrolę odbitych wiązek dźwiękowych, czego efektem jest m.in. zwiększenie realizmu sceny dźwiękowej.
Yamaha RX-V773

Wielkie zainteresowanie użytkowników funkcjami sieciowymi sprawia, że są one już niemal obowiązkowym wyposażeniem amplitunerów. W swoich najnowszych modelach Yamaha „dozbroiła” i tak już bogaty zestaw o dodatkowe funkcjonalności, jak chociażby bezprzewodowy streaming AirPlay. Teraz można więc bezprzewodowo strumieniować muzykę aż na dwa sposoby: korzystając z aplikacji Yamaha AV Controller oraz z wykorzystaniem AirPlay. AV Controller dodatkowo umożliwia wygodną i prostą kontrolę nad wieloma funkcjami amplitunera za pomocą iPoda, iPhona, iPada oraz urządzeń z Androidem. Ponadto użytkownicy iUrządzeń mogą naładować swoje iPody, iPhony i iPady nawet przy wyłączonym amplitunerze. Funkcjonalność nowych konstrukcji Yamahy zwiększa HDMI CEC umożliwiający wszechstronne sterowanie kompatybilnymi telewizorami i odtwarzaczami Blu-ray za pomocą pilota amplitunerów AV.
Yamaha RX-V773

Przejawem dbałości Yamahy o środowisko naturalne jest specjalny tryb ECO. Dzięki niemu można zredukować zużycie energii o 20 proc. w porównaniu z wartością przy wyłączonym trybie. Ponadto amplitunery wyposażone są w funkcję automatycznego wyłączenia urządzenia z możliwością zmiany ustawienia czasu i charakteryzują się niskim zużyciem energii w stanie gotowości – zaledwie 0,1 W.

Mimo bogactwa funkcji i zaawansowanych walorów dźwiękowych Yamaha ustaliła ceny urządzeń na dość atrakcyjnym poziomie. Model RX-V773 kosztuje 3049 zł, za RX-V673 trzeba zapłacić jedynie 2549 zł.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE