Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.World Photo Educators Symposium będzie pierwszym tego typu wydarzeniem, gromadzącym najlepszych wykładowców fotografii z całej Europy i Stanów Zjednoczonych. Zaproszeni specjaliści będą dyskutować na temat przyszłości edukacji fotograficznej na świecie. Nigdy dotąd nie powstała tak szeroka platforma dyskusyjna, w ramach której będzie można usłyszeć wypowiedzi i opinie ekspertów z całego świata. Konferencja odbędzie się w czasie targów fotograficznych Photokina w Kolonii w dniach od 22 do 23 września bieżącego roku. Jej organizatorami będą firma Sony i World Photography Organisation (w ramach programu Student Focus).

Sympozjum poprowadzi znakomita wykładowczyni, laureatka wielu prestiżowych nagród, Virginia Morrison. Virginia Morrison jest dyrektorem wykonawczym Society of Photographic Education (SPE): amerykańskiej organizacji promującej dyskusję na temat fotografii.
World Photography Organisation

— Jako członek SPE czuję się zaszczycona, mogąc wziąć udział w organizowanym przez WPO sympozjum na temat edukacji fotograficznej— mówi Virginia Morrison. — Władze naszej organizacji uznały, że naszym strategicznym celem powinno być działanie na płaszczyźnie międzynarodowej w celu podniesienia świadomości wyzwań związanych z dynamicznymi zmianami w świecie współczesnej fotografii i jej nauczania. Mamy nadzieję na ciekawe i owocne obrady. Chcemy poruszyć wiele istotnych tematów, takich jak podejście do nauczania i tworzenia sztuki, edukacja on-line, „cyfrowe myślenie” w fotografii, program nauczania, wpływ Internetu, wpływ fotografii na świat, współpraca środowisk fotograficznych. Chętnie spotkamy się z nowymi ludźmi i zastanowimy nad wspólnymi planami. To forum pomoże SPE, WPO, firmie Sony i poszczególnym osobom zaangażowanym w projekt wypracować metody poszerzania naszej wspólnej bazy edukacyjnej, a nam pomoże stworzyć zupełnie nową jakość w edukacji fotograficznej.

— To spotkanie to wyjątkowa okazja do wymiany myśli i idei w międzynarodowym gronie osób zaangażowanych w edukację fotograficzną — podkreśla Adrian Mott, Course Director na LCC (London College of Communication), jeden z delegatów na sympozjum. — Mamy nadzieję, że pozwoli ono lepiej zrozumieć różne podejścia i różnice kulturowe w edukacji fotograficznej w poszczególnych krajach.

Zapis debaty zostanie opublikowany w postaci „białej księgi” zawierającej przewidywania na temat przyszłości edukacji fotograficznej. Publikacja trafi do 220 uczelni na całym świecie biorących udział w programie Student Focus.

— Dla osób zajmujących się edukacją fotograficzną takie sympozjum to wspaniała okazja do spotkania się i przedyskutowania metod nauczania — dodaje Ania Wadsworth, menedżer programu Student Focus z ramienia WPO. — Nauczyciele będą mogli porównać programy i sposoby ich realizacji. Wszystko, co zostanie powiedziane w czasie konferencji, zostanie także przekazane naszym kolegom z Kanady i Australii. Uczestnicy tego wydarzenia uzyskają w ten sposób platformę twórczej wymiany myśli i doświadczeń, a wiadomo, że dzielenie się wiedzą i dyskusja pomagają wprowadzać pozytywne zmiany w całym świecie fotografii.

Każdy z zaproszonych na sympozjum wykładowców przywiezie także ze sobą jednego studenta ze swojej uczelni. Studenci wezmą udział w kursach mistrzowskich i grupowych analizach portfolio, które poprowadzą znakomici brytyjscy fotografowie Steve Pyke i Jonathan Worth, wspólnie z szefową działu fotograficznego miesięcznika „GEO” Ruth Eichhorn.

Student Focus to największy na świecie program edukacji fotograficznej i konkurs fotografii — bierze w nim udział już dwieście trzydzieści uczelni z całego świata, kształcących łącznie ponad 20 tysięcy studentów. Obecnie przyjmowane są zgłoszenia do edycji konkursu na rok 2013. Szczegóły znaleźć można pod adresem www.worldphoto.org/student-focus.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE