Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Przyszłość będzie należała do tabletów

poniedziałek, 17 września 2012

Rynek nowych technologii bardzo się zmienił. Klienci teraz stawiają przede wszystkim na mobilność. Dlatego w ostatnim czasie tak popularne stały się smartfony i tablety. Jak te zmiany wpłyną na rynek producentów i przyszły kształt stron internetowych możemy przeczytać w najnowszych raportach opublikowanych przez analityków firmy Adobe.

Eksperci Adobe przeprowadzili badania na podstawie 23 mld wejść na strony internetowe ponad 325 firm z całego świata. W analizie znalazły się firmy z sektorów usług finansowych, mediów, handlu detalicznego oraz podróży ze stronami internetowymi zarejestrowanymi w Ameryce Północnej, Europie Zachodniej oraz w regionie Azji i Pacyfiku.

W ciągu ostatniego roku, wg raportów Adobe, ilość odwiedzin stron internetowych z wykorzystaniem tabletów wzrosła o ponad 300% a wg prognoz już w przyszłym roku udział wyświetleń stron internetowych na tabletach przewyższy udział smartfonów.

Przewagę tabletów nad smartfonami widzimy również w porównaniu prezentującym ilość sprzedanych urządzeń oraz ilość odwiedzin stron internetowych.

Podczas gdy w dwóch ostatnich latach sprzedaż smartfonów była ponad pięciokrotnie większa od sprzedaży tabletów to ruch na stronach internetowych generowany przez użytkowników smartfonów jest tylko o 40% większy.

Taką przewagę tabletów możemy tłumaczyć wielkością ekranu, która jest optymalna do przeglądania stron internetowych, sprawdzania poczty czy oglądania filmów.

Więcej szczegółów a także informacje o tym jak producenci powinni się przygotować do tych zmian znajdziecie w pełnych raportach, które są bezpłatnie dostępne po wcześniejszej rejestracji.


Kolejne raporty opublikowane przez firmę Adobe dotyczą światowych trendów na rynku reklamy online w drugim kwartale 2012 r.

Jakie formy reklamy są obecnie najkorzystniejsze oraz jak będą kształtować się wydatki na reklamę w przyszłości dowiesz się z bezpłatnego raportu Adobe Digital Index.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE