Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.
Dokąd wybrać się z dzieckiem w sobotnie przedpołudnie? Co robić, gdy pogoda nie sprzyja spacerom? Gdzie szukać ciekawych zajęć edukacyjnych albo restauracji z kącikiem dla najmłodszych gości? Proste wyszukiwanie miejsc przyjaznych dzieciom ułatwia Torba Kangura – aplikacja dla aktywnych rodziców, która kilka dni temu miała premierę w Google Play.

Zasada działania aplikacji jest prosta – wystarczy podać wiek dziecka i wybrać kategorię tematyczną, aby otrzymać listę sprawdzonych miejsc, uporządkowanych w kolejności od najbliższego. Torba Kangura podpowiada rozrywki dla dzieci od 0 do 12 lat. Jej zawartość została podzielona na kilka kategorii tematycznych: Restauracje, miejsca Na Powietrzu i Pod Dachem. Szczególną kategorią jest Skocz po Pomoc – baza lekarzy, aptek i placówek świadczących pomoc w nagłych wypadkach. Miejsca można wyszukać szybko i łatwo, prowadząc wózek i nie spuszczając oka z rozbrykanej pociechy.
Torba Kangura

Wybrawszy miejsce, rodzic może dowiedzieć się więcej na jego temat: sprawdzić dane kontaktowe, godziny otwarcia, zapoznać się z krótkim opisem i listą udogodnień, takich jak przewijak, menu dla dzieci czy dostęp do Internetu. Wszystkie informacje są starannie zweryfikowane, aby ograniczyć do minimum ryzyko nieprzyjemnych niespodzianek podczas rodzinnych wypadów. Pora ruszać w drogę! Oczywiście, Torba Kangura wskaże również najkrótszą trasę w wybrane miejsce. Ponadto Użytkownicy Facebooka mogą połączyć swoje konto z Torbą Kangura, aby korzystać z kilku dodatkowych funkcji: meldowania w odwiedzanych miejscach oraz wymiany ocen i komentarzy na ich temat.
Torba Kangura działa obecnie w czterech miastach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi i Krakowie. Trwają prace nad udostępnieniem zawartości dla mieszkańców Rzeszowa, Poznania, Aglomeracji Górnośląskiej i Trójmiasta. Aplikacja działa na urządzeniach z systemem Android i jest gotowa do pobrania w Google Play. Zapraszamy do testowania! Wersja na iPhone zostanie udostępniona w połowie października.

Bycie rodzicem to fantastyczna przygoda. Jesteśmy tego pewni bo sami ją przeżywamy. Mamy nadzieję, że Torba Kangura okaże się użytecznym narzędziem, które pomoże wszystkim rodzicom znaleźć sposoby na ciekawe, kreatywne i przyjemne przeżywanie czasu spędzanego wspólnie z dziećmi.

1 Responses to Torba Kangura - aplikacja na Androida dla rodziców

  1. Mirek Says:
  2. Dosyć ciekawa aplikacja ; )
    Czekam na udostępnienie w Rzeszowie! :)

     

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE