Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.
Platforma umawianych przejazdów carpooling.pl wypuściła na rynek nową aplikację na telefony z systemem Android. Kierowcy i pasażerowie w Polsce dostają do ręki aplikację, która pomoże w oszczędzić czas i pieniądze na podróże. Użytkownicy mogą teraz jeszcze prościej szukać, rezerwować i płacić za przejazd. Wszystko w czasie rzeczywistym, wygodnie i bezpiecznie.

W jaki sposób działa aplikacja?

carpooling.pl
Bazując na dotychczasowych doświadczeniach przy tworzeniu mobilnych rozwiązań, wersja 2.0 aplikacji na Androida daje unikalne połączenie kierowcom, którzy mają wolne miejsca w samochodzie z pasażerami, którzy szukają taniej, wygodnej i bezpiecznej formy transportu. Użytkownicy mogą wybierać, z kim chcą podróżować, ile miejsca i wygodny oczekują, gdzie chcą się spotkać i ile chcą zapłacić za przejazd. Jadąc wspólnie autem, oszczędza się paliwo, pieniądze, zmniejsza ilość aut na drogach oraz poznaje nowych ludzi.

Jakie nowe funkcje oferuje aplikacja?
  • Znajdowanie współpodróżnych dzięki nowym zaawansowanych opcjom wyszukiwania (w tym wyszukiwanie po ocenach, zdjęciach, rodzaju samochodu itp.)
  • Rezerwacja online na wszystkich trasach, umożliwiająca rezerwowanie miejsc w samochodzie w ten sam sposób, jak gdyby rezerwowali miejsce w samolocie lub pociągu
  • Nowy system wiadomości wewnętrznych, dzięki któremu w intuicyjny sposób kierowcy i pasażerowie komunikują się ze sobą. Dzięki systemowi typu „push”, żadna wiadomość nie zostanie przeoczona
  • Punkty spotkań widoczne na Google Maps – dzięki nim użytkownik szybko sprawdzi gdzie zaczyna się i kończy przejazd
  • Płatność online za pomocą systemu PayPal dla jeszcze większego bezpieczeństwa i wygody

– Cieszymy się, że możemy zaoferować kolejny kluczowy produkt w naszym portfolio – mówi Markus Barnikel, CEO serwisu carpooling.pl. – Zamiast jeździć samemu lub kupować auto, które stoi przez 20 godz. dziennie, obecnie za pomocą smartfona można wyszukiwać i umawiać się na przejazdy w czasie rzeczywistym, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Dodatkowo oszczędzając pieniądze, zmniejszając korki oraz emisję CO2 – dodaje Barnikel.

Jak zaznacza Marcus Barnikel, obecnie już 15% przejazdów na carpooling.pl jest oferowanych za pomocą urządzeń mobilnych. Trend ten stale rośnie. Dzięki temu, że na platformie oferowanych jest 650 000 przejazdów dziennie, carpooling.pl jest idealnym rozwiązaniem zarówno w przypadku przejazdów na krótszych dystansach, jak i międzynarodowych podróży.

Darmowa aplikacja dostępna tutaj: http://www.carpooling.pl/pages/mobile_android

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE