Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Już w listopadzie 100 osób spotka się by pracować nad startupami podczas Poznań Startup Weekend. Co przyniesie druga poznańska edycja? Dwudziestu praktyków w roli mentorów, ciekawe nagrody i szansę na udział w Global Startup Battle. Ale by to wszystko zdobyć, trzeba się będzie mocno napracować. Będą też przyjemne chwile – w tym roku organizatorzy poznańskiego Startup Weekendu planują szereg ciekawych imprez towarzyszących – od pokazów filmowych po warsztaty tematyczne dla programistów. Atrakcji nie zabraknie.

Odbywający się w tym roku od 16-18 listopada Poznań Startup Weekend stanowi swego rodzaju zwieńczenie Międzynarodowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Imprezy towarzyszące rozpoczną się już 15 listopada zorganizowanym wspólnie z Substance pokazem filmu The Startup Kids – dokumentu pokazującego historie młodych ludzi pracujących nad realizacją swoich marzeń o własnym biznesie Następnie odbędą się GDG Poznań BootCamp oraz DateCamp – dwa wydarzenia przygotowane specjalnie dla programistów. W piątek 16 listopada o 18.30 drzwi School o Form, w której w tym roku odbywa się Startup Weekend zostaną otwarte dla młodych przedsiębiorców.
Poznań Startup Weekend

Formuła Startup Weekendu jest już znana. Uczestnicy spotykają się by w ciągu 54 godzin stworzyć projekty, które mają realną szansę na zdobycie globalnego rynku. Wszystko zależy od tego jak podejdą do tematu. – Mówi Michał Olszewski z funduszu LMS Invest, jeden z organizatorów poznańskiego Startup Weekendu. Dużą korzyścią z udziału w tego rodzaju wydarzeniu jest możliwość poznania wielu osób, które w branży sięgnęły sporo, nawiązania z nimi kontaktu i uczenia się od nich. – Dodaje.

Kto będzie ich wspierał młodych przedsiębiorców w tym roku? Wśród mentorów znajdą się między innymi Collette Ballou, Kristopher Asimgil i Marcin Zabielski. Wśród sędziów sami inwestorzy, otwarci na pytania tych, którzy już myślą lub dopiero będą myśleć o pozyskaniu finansowania dla swoich projektów. Zwycięskie zespoły zostaną automatycznie zakwalifikowane do udziału w Global Startup Battle, podczas którego będą mogli jeszcze bardziej dopracować swój pomysł i zmierzyć się z zespołami z innych krajów.

Poznań Startup Weekend jest dla każdego kto ma pomysł na firmę, której działanie oparte będzie o nowe technologie. Zarówno ci, którzy mają już konkretny pomysł i chcą go dopracować, jak i Ci, którzy dopiero się przymierzają do własnego biznesu i nie mają jeszcze konkretnego pomysłu na to, czym miałby być ich startup i jakie problemy miałby rozwiązywać. Formularz rejestracyjny, szczegółowy porgram oraz bieżące informacje na temat wydarzenia znajdują się na stronie www.poznan.startupweekend.org

Poznań Startup Weeked odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania Ryszarda Grobelnego.

Tydzień wcześniej, 9-11 listopada odbędzie się Startup Weekend Trójmiasto, podczas którego uczestnicy również mają szansę na nominację do Global Startup Battle. Szczegóły wydarzenia można znaleźć na stronie www.trojmiasto.startupweekendorg

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE