Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Blisko trzy miliony złotych zainwestowała gliwicka firma i3D w swój najnowszy produkt Quazar3D. Dzięki tej inwestycji powstało najnowocześniejsze na świecie rozwiązanie umożliwiające m.in. tworzenie trójwymiarowych symulacji czasu rzeczywistego (VR) oraz ich projekcję w rozbudowanych, wielościanowych systemach projekcji 3D. Wprowadzenie na rynek nowego produktu ma pozwolić i3D utrzymać pozycję jednej z najszybciej rozwijających się spółek nowych technologii w Europie Środkowej i Wschodniej. Do szerokiego grona klientów i3D należą już takie uznane marki, jak np. BP, Boeing, Orange czy ExxonMobil. Firma planuje również wzrost zatrudnienia i dalszą ekspansję na całym świecie.

Edukacja, inżynieria przemysłowa, architektura, medycyna, czy branża wojskowa – to tylko niektóre z dziedzin, w których wykorzystywane są nowe technologie wirtualnej rzeczywistości.

W centrali i3D w Gliwicach powstają rozwiązania dla światowych koncernów (BP, Boeing, ExxonMobil), polskich samorządów, uczelni wyższych (Śląski Uniwersytet Medyczny, Politechnika Śląska) oraz przedsiębiorstw (Ceramika Paradyż, Jastrzębska Spółka Węglowa, Tauron).
i3D – Quazar3D

Najnowszy produkt i3D – Quazar3D, dzięki łatwemu i przyjaznemu interfejsowi obsługiwać mogą osoby bez umiejętności programistycznych. Z narzędzia korzystać może więc nie tylko wąskie grono wyspecjalizowanych programistów, ale także graficy i wszyscy inni użytkownicy, którzy wezmą udział w szkoleniu.

Kolejnym ukłonem i3D w stronę szerszej grupy odbiorców jest udostępnienie Quazar3D w wersji trialowej, umożliwiającej indywidualnym użytkownikom skorzystanie z oprogramowania za darmo, bez limitu czasowego. Oznacza to, że studenci czy inżynierowie pracujący nad projektami, mogą obejrzeć ich wizualizacje 3D bez konieczności używania języka programowania i ponoszenia jakichkolwiek kosztów. W ramach strony poświęconej oprogramowaniu Quazar można również – nie będąc klientem firmy – korzystać z forum poświęconego rozwiązaniom związanym z wirtualną rzeczywistością.

– Rozwój własnego środowiska programistycznego, które nazwaliśmy Quazar3D ma strategiczne znaczenie dla dalszego wzrostu spółki. Dzięki wprowadzeniu na rynek tego nowoczesnego i konkurencyjnego rozwiązania udowadniamy, że potrafimy nie tylko korzystać z zaawansowanych technologii wirtualnej rzeczywistości, ale i wyznaczamy jej nowe standardy. Tym samym mamy możliwość pokazania, że w Polsce mogą powstawać produkty i rozwiązania na światowym poziomie. W niszowych, technologicznych dziedzinach, takich jak technologia 3D i wirtualna rzeczywistość nasze umiejętności i kreatywność są najlepszym potencjałem – mówi Arkadiusz Patryas, współzałożyciel i członek zarządu Grupy i3D.

Jednym ze stałych klientów gliwickiej firmy jest Saudi Aramco, królewski koncern petrochemiczny z Arabii Saudyjskiej, dla którego specjaliści z i3D przygotowali zestaw aplikacji symulujących działanie maszyn i urządzeń, prezentację przekrojów geologicznych oraz rozwiązanie Quazar3D Cave, służące do obsługi największej na świecie jaskini wirtualnej rzeczywistości znajdującej się w ośrodku badawczo-szkoleniowym Saudi Aramco. Rozwiązaniami z zakresu VR zainteresowała się już także polska armia.

W zeszłym roku potencjał edukacyjny wirtualnej rzeczywistości odkrył Śląski Uniwersytet Medyczny, co zaprocentowało przygotowanym we współpracy z i3D zestawem e-fizjologia, prezentującym wirtualne procesy fizjologiczne zwierząt. Aplikacje projektu e-fizjologia zastępują tradycyjne, niemożliwe obecnie ze względów prawnych, ćwiczenia laboratoryjne przeprowadzane na zwierzętach. Wykorzystaniem technik 3D w edukacji zainteresowana jest również Politechnika Białostocka. Na szeroką skalę rozwiązania oparte o oprogramowanie Quazar3D wdrożyła Politechnika Śląska w ramach projektu InterEdu – Interaktywne Kształcenie Inżyniera. W ramach współpracy z gliwicką uczelnią powstała najobszerniejsza na świecie biblioteka wirtualnych aplikacji, dzięki czemu wszystkie zajęcia na Wydziale Mechanicznym Technologicznym prowadzone są z wykorzystaniem interaktywnych aplikacji 3D.

Aktualnie grupa i3D zatrudnia 65 osób, które pracują w biurach zlokalizowanych w Houston, Nowym Sączu i Gliwicach. Firma nosi się jednak z zamiarem rekrutacji kolejnych pracowników i planuje dalszy rozwój.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE