Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Bez nowoczesnych technologii nie jesteśmy w stanie już żyć, co pokazuje nowa seria Discovery Channel Jak zmieniliśmy świat. A może jednak jeden z naszych znajomych blogerów zrezygnuje ze swojego smartfona bez nadmiernych wyrzeczeń?

Jeżeli statystycznie każdy Polak ma dziś aktywną co najmniej jedną kartę do telefonu komórkowego , to czy jesteście w stanie wyobrazić sobie życie bez telefonów komórkowych? Czy zdarza Wam się, przez roztargnienie, zostawić komórkę w domu i z pełnym spokojem przeżyć dzień, nie zamartwiając się, że omija Was coś naprawdę ważnego? Choć w Polsce technologia mobilna zagościła zaledwie 20 lat temu, mało kto z nas byłby gotów zrezygnować z korzyści jakie nam ona daje. Dla jednych jest to wygoda i styl życia, a dla innych – poczucie bezpieczeństwa. Tylko nielicznym udało się nie poddać „urokowi” komórek. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi w 2011 roku przez PBS DGA takich osób w Polsce jest zaledwie 15,8% . Ponad połowie respondentów komórki całkowicie zastąpiły telefony stacjonarne.
Discovery Channel - Jak zmieniliśmy świat

Przez 20 lat niejedną rewolucję przeżyły same telefony, które już dawno przestały służyć wyłącznie do rozmowy. Dziś komórka organizuje czas, dokumentuje nasze życie, jest źródłem rozrywki i informacji, kanałem dostępu do naszych pieniędzy w banku, środkiem płatniczym, narzędziem pracy. Dlatego większości z nas komórka towarzyszy 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

Discovery Channel postanowiło sprawdzić, jak wyglądałyby 3 dni bez telefonu w wykonaniu osoby, która otacza się nowymi technologiami i czerpie z jej dobrodziejstw na co dzień. Do współpracy przy eksperymencie kanał zaprosił blogera Kominka. Pomimo tego, że Kominek nie publikował jeszcze na naszym blogu, ogólnie znany jest polskiej blogosferze, głównie za sprawą jednego wpisu na swoinm blogu Dr Oetker ty pizdo, gdzie Kominek podzielił sie uwagami na temat budyniu. Dziś Kominek rozwinął swoją działalność i zajmuje się również recenzowaniem technologicznych nowości na polskim rynku.
znany bloger Kominek

Telefon jest ze mną praktycznie wszędzie, wykorzystuję go do tak przeróżnych celów, że trudno mi sobie wyobrazić funkcjonowanie bez niego. Przez telefon utrzymuję kontakt ze światem, pracuję, czytam, piszę, słucham, gram – komentuje Kominek. Uwielbiam brać udział w oryginalnych akcjach w blogosferze, a trzy dni bez telefonu będą dla mnie interesującym wyzwaniem.

W ramach eksperymentu Kominek na 3 dni wyłączy swój telefon komórkowy. Od 14 do 16 listopada będzie miał możliwość korzystania wyłącznie z laptopa i telefonów stacjonarnych, o ile będzie miał do takowych dostęp. Na swoim blogu zrelacjonuje, jakim dobrodziejstwem lub utrudnieniem okazał się brak komórki.

Projekt „Kominek 3 dni bez telefonu” wpiera promocję najnowszej serii Discovery Channel pt. „Jak zmieniliśmy świat”, w której przyjrzymy się z bliska projektom, które zrewolucjonizowały nasze życie. Telefony, samochody, samoloty czy wieżowce są nieodłączną częścią naszej cywilizacji, choć nie zawsze tak było. Każde z tych osiągnięć technologicznych ma swoją historię tworzenia. Każde inaczej wpływa na szybkość i kierunek rozwoju nowoczesnego świata. Dzięki programowi poznamy wiele zajmujących historii oraz spróbujemy wyobrazić sobie, w jakim kierunku pójdzie dalsza modernizacja wspomnianych zdobyczy cywilizacji. Jak będą wyglądały telefony komórkowe w roku 2036? Która z największych firm motoryzacyjnych dokona przełomowego odkrycia? O czym nadal myślą naukowcy?

Wpływ poszczególnych wynalazków na codzienne życie opatrzą komentarzem tacy znani Polacy, jak: Jerzy Buzek, Aleksander Wolszczan, Aleksander Kwaśniewski, Tadeusz Wrona, Paweł Moszner i Cezary Harasimowicz. Dowiemy się, czym są samoloty dla biznesmena Jana Kulczyka, jakie urządzenie jest przydatne podczas podróży Markowi Kamińskiemu i bez jakiego wynalazku nie wyobraża sobie życia Aleksander Wolszczan? Co o Internecie myśli Aleksander Kwaśniewski, co możliwość latania samolotami dała Jerzemu Buzkowi – przekonamy się, oglądając serię „Jak zmieniliśmy świat”. Premiera już we wtorek, 13 listopada, o godz.22.00 na Discovery Channel.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE