Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Poznań Startup Weekend - podsumowanie

środa, 21 listopada 2012

Uczestnicy tegorocznego Poznań Startup Weekend jak zwykle pokazali co potrafią. Podczas niedzielnych prezentacji walka była zacięta. Ostatecznie głosami jury wygrał międzynarodowy zespół Mark and Park. Publiczność swoją nagrodę przekazała w ręce Trailer Hero a ekstra nagrodę otrzymał projekt Color ID.

Startup Weekend to wydarzenie, którego uczestnicy mają 54 godziny na opracowanie modeli biznesowych dla swoich pomysłów oraz stworzenie prototypu, który można zaprezentować potencjalnym klientom. W tegorocznym Poznań Startup Weekend wzięło udział osiemdziesiąt osób. W pracy wspierało ich dwudziestu mentorów.

W piątek 16 listopada podczas prezentacji pomysłów pojawiło się 25 projektów.
MarkAndPark
MarkAndPark - foto: Paweł Kusiciel

W głosowaniu wybrano 16, których autorzy zabrali się za realizację i formowanie teamów. Ostatecznie na scenie w niedzielę zaprezentowano 14 projektów: KidGifter, Checkio, MarkAndPark, SaveTrender (EasyInvest – Investing is Easy), SkillBooster, Trailer Hero, Color ID, Bumbum, GIFBOX, Legal Answer, cut4app, BabyCarrot, Creativity oraz Inbound Way.

Nagrody przyznawano w 5 kategoriach. Nagrody Jury oraz statuetkę Startup Hero z rąk Wiceprezydenta Poznania Tomasza Kaysera otrzymał zespół Mark and Park – twórcy aplikacji, która umożliwia szybkie wynajęcie oraz odnalezienie wolnego miejsca parkingowego. Nagrodę publiczności otrzymali twórcy projektu Trailer Hero. Otrzymali oni również nagrodę przyznawaną za wykorzystanie technologii rozpoznawania obrazu recognize.im
Trailer Hero
Trailer Hero - foto: Paweł Kusiciel

Aplikacja, którą opracowaliśmy, na podstawie indywidualnych preferencji użytkowników przypomina im o nowych, wchodzących na ekrany kin filmach. – Mówi Paweł Masalski, jeden z twórców projektu. Ciekawostką jest możliwość szybkiego dodawania filmów do listy poprzez zrobienie zdjęcia plakatu filmowego. Jest to możliwe dzięki technologii rozpoznawania obrazu. W ciągu 48 pierwszych godzin skończyliśmy pracę nad aplikacją na platformę android. W najbliższym czasie aplikację będziemy rozwijać między innymi poprzez rozbudowywanie bazy plakatów. – Dodaje Paweł. Aplikację można pobrać ze strony internetowej trailerhero.pl

Trailer Hero otrzymali również nagrodę PayU dla najbardziej funkcjonalnego i intuicyjnego projektu. Nagroda za najlepszą prezentację została przyznana SaveTrender. Przyznano również nagrody specjalne. Otrzymali je twórcy projektów Color ID, Baby Carrot oraz KidGifter.
SWPOZ - foto: Paweł Kusiciel

Pomysłów nie brakowało. Jednak w biznesie liczy się przede wszystkim aspekt biznesowy. Projekty, które powstały podczas Startup Weekend Poznań, to bardzo ciekawe pomsyły na bardzo wstępej fazie. Zastanowiłbym się nad inwestycją w dużą liczbę z nich, jednakże nie na tym etapie. – Mówi Tomasz Czapliński z funduszu LMS Invest. Przed Pomysłodawcami długa droga do stworzenia modelu biznesowego. Co prawda pierwsze pomysły na to, jak zarabiać, powstały już podczas minionego weekendu, jednakże nie ukrywajmy, wymagają one jeszcze zastanowienia.

Najmłodsi uczestnicy Poznań Startup Weekend to jedenastoletni Krystian Gontarek i dwunastoletni Damian Chorajski. Na Poznań Startup Weekend chłopcy przyjechali by wspólnie przedstawić projekt – platformę umożliwiającą dzieciom tworzenie listy wymarzonych prezentów. Mimo młodego wieku wysoko stawiali porzeczkę i zaprezentowali jusy naprawdę wysoki poziom. Obaj biorą udział w programie Kids on Bits, w ramach którego uczą się programowania.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE