Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Kilkukrotnie już wspominałem o systemie Seopilot, więc aby nie powielać tamtych informacji, skupię się na wynikach testu. Do testu otrzymałem kwotę 3000 zł do wykorzystania w ciągu dwóch miesięcy.

Od początku wszystkie domeny i słowa kluczowe były pozycjonowane przy pomocy trybu automatycznego, czyli przez pierwszy miesiąc za pozycjonowanie płacimy 16 zł, niezależnie od kwoty na jaką są wykupione linki. Jeśli pozycjonowana fraza wejdzie do TOP 10 wtedy budżet wzrasta do kwoty na jaką zostały wykupione linki. Nie wiem jakie są to maksymalne kwoty, ale u mnie maksymalnie były przyłożone linki o wartości nawet ponad 200 zł miesięcznie, co widać poniżej. Jeśli pozycjonowana fraza nie osiągnie TOP 10 w pierwszym miesiącu, wtedy w kolejnym miesiącu kosztuje już 42 zł. Poniżej widać również, że system proponuje zwiększenie budżetu z 16 na 42 zł miesięcznie dla fraz które są poza setką w wyszukiwarce. To jest akurat przypadek domeny drugiej, która po miesiącu pozycjonowania dostała filtr od google za nienaturalny przyrost linków, ale o tym później.


Do pozycjonowania wybrałem 6 domen:

1.Ponad roczna domena z branży motoryzacyjnej wcześniej pozycjonowana za pomocą precli i katalogów, PR=2, budżet miesięczny na pozycjonowanie 500 zł

Tutaj było pozycjonowanych 28 fraz kluczowych i wyniki pozycjonowania są najlepsze. Dzięki temu, że budżet był największy i można było wypozycjonować tak dużo fraz w jednej domenie, pojawiło się bardzo dużo nowych odwiedzin na podstronach, które wcześniej nie były w ogóle odwiedzane, bo znajdowały się na drugiej i trzeciej stronie z wynikami wyszukiwania. Poniżej załączam statystyki, które najlepiej zobrazują jak zmiana pozycji i wejście do TOP 10 wpływa na zwiększenie liczby odwiedzin. Od sierpnia po początku września, kiedy zaczęły się testy, tygodniowa liczba odwiedzin była na poziomie 300 osób. Na przełomie września i października, gdy rozpocząłem pozycjonowanie do obecnej chwili, liczba odwiedzin wzrosła do ok. 900 osób tygodniowo, co daje 3-krotny wzrost odwiedzin w ciągu dwóch miesięcy.

2.Staż domeny, branża i wcześniejsze pozycjonowanie takie same jak domena pierwsza, PR=1, budżet miesięczny na pozycjonowanie 200 zł

W przypadku tej domeny zdarzyło się coś niedobrego. Po niecałym miesiącu pozycjonowania domena dostała filtr na wszystkie frazy. Wszystkie frazy wyleciały z pierwszej setki, a główna fraza na którą była pozycjonowana strona zatrzymała się na 43 pozycji. Dużo fraz przed rozpoczęciem pozycjonowania było już w TOP 10, a nawet TOP 3, przez co strata jest tym dotkliwsza.

Większość wykresów w tej domenie wygląda podobnie jak ten poniżej.

Co gorsze jestem rozczarowany postawą pomocy Seopilota. Próbowałem się dowiedzieć co się stało i czy można coś zrobić aby powrócić na poprzednie pozycje. Czy dalej pozycjonować czy usunąć wszystkie linki. Jednak nie uzyskałem pomocy.

Seopilot oferuje pozycjonowanie automatycznym systemem pozycjonującym, zatrudnia specjalistów od pozycjonowania a nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie a także nie udziela porad SEO. Ale cieszymy się że pozostałe projekty działają prawidłowo i nie dostały filtra.

Przetrzymałem jeszcze kilka dni wszystkie frazy w trybie automatycznym i obserwowałem frazę, która 6 października spadła na 43 miejsce. Po wypadnięciu z TOP 10 system przyłożył linki za ponad 200 zł za frazę i sytuacja jeszcze się pogorszyła i strona spadła w granicach 60 pozycji.

Po zdjęciu wszystkich linków trzy frazy wróciły do indeksu i są teraz w granicach 30 pozycji w wyszukiwarce.

3.Staż domeny i wcześniejsze pozycjonowanie takie same jak wcześniejsze domeny, branża – przemysł, PR=2, budżet miesięczny na pozycjonowanie 200 zł

W przypadku tego projektu niektóre z pozycjonowanych fraz były już w TOP 10 przed rozpoczęciem pozycjonowania, system w trybie automatycznym przyjął stawkę 16 zł i za podobną wartość przydzielił linki pozycjonujące. Na tym i na następnych projektach widać że w przypadku takich fraz system pomoże ale nie za dużo. 16 zł nie wybije strony na szczyt wyszukiwarki, więc w takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest przeniesienie projektu do trybu ręcznego i tam stopniowe zwiększanie liczy linków aż do uzyskania zadowalających efektów.

4. Domena z 2009 roku, od początku pozycjonowana, branża - motoryzacja, PR=2, budżet miesięczny na pozycjonowanie 200 zł

W pozostałych projektach jest podobna sytuacja. Gdy strona jest w TOP 10 to system przydziela linki o podobnej wartości.

5. Domena z 2009 roku, od początku pozycjonowana, branża - nowe technologie , PR=3, budżet miesięczny na pozycjonowanie 200 zł

6 . Domena z 2009 roku, od początku pozycjonowana, branża - przemysł , PR=3, budżet miesięczny na pozycjonowanie 200 zł

Podsumowanie


Podsumowując dwumiesięczny okres testów systemu Seopilot należy przyznać, że system jest skuteczny i nadaje się do pozycjonowania. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że nie jest to system dla każdego początkującego pozycjonera i jako jedyny sposób pozycjonowania. Doskonale wiemy, że zakup linków pozycjonujących przenoszących PR jest niezgodne w wytycznymi google dla webmasterów, bo manipuluje wynikami wyszukiwania. Co się dzieje gdy google wykryje takie działania widzimy na przykładzie drugiej domeny. Aby tego uniknąć należy rozsądnie korzystać z systemu. Pułapką może być tutaj automatyczny tryb pozycjonowania, gdzie za 16 zł możemy mieć linki o wartości ponad 200 zł. Nawet jeśli domena była wcześniej linkowana, taki przyrost ilości linków jest łatwy do wykrycia i narażamy się na kary. Aby uniknąć takich konsekwencji polecam przenieść pozycjonowaną frazę do trybu ręcznego, gdzie można dokładnie wybierać ilość linków i ich moc. Możemy wtedy również prześwietlić strony na których są zakupione linki, bo zdarza, że są to strony kiepskiej jakości z ponad setką linków wychodzących, zrobione typowo do zarabiania. Moc takich linków pozycjonujących jest zerowa, więc nie wiem dlaczego takie strony są trzymane w systemie. Zamiast ilości linków powinniśmy zwrócić uwagę na ich jakość co przy systematycznym zakupie powinno przynieść zadowalające wyniki.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE