Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Postęp technologii audiowizualnej nabiera tempa przyprawiającego o zawrót głowy. Jeszcze nie tak dawno płaskie telewizory LCD były hitem sprzedaży a dziś rynek proponuje konsumentom coś zupełnie nowego. Ultra cienkie telewizory wyposażone w matryce o wysokiej rozdzielczości podświetlane diodami typu LED szturmem zdobywają sympatię klientów.

Początkowo dość drogie telewizory LED, szybko stały się dostępne dla przeciętnego Kowalskiego a ich obecność na sklepowych półkach nikogo już dzisiaj nie dziwi. To, co niegdyś uważano za zbędny gadżet, staje się codziennością a wielu „kino maniaków” nie wyobraża sobie już powrotu do „zwykłych” matryc LCD, czy ciężkich telewizorów typu CRT.

technologia typu LED
Czym charakteryzuje się dzisiaj najnowsza technologia typu LED? Podstawowa charakterystyka telewizorów LED nie sprowadza się jedynie do ich nowoczesnego designu, ale przede wszystkim parametrów technicznych. Matryce najnowszych telewizorów podświetlane są diodami typu LED, które cechują się ponadstandardową trwałością oraz pobierają znacznie mniej energii w porównaniu do technologii tradycyjnej. Większa jasność wpływa na lepszy kontrast a wysoka rozdzielczość umożliwia komfortowe oglądanie telewizji cyfrowej nadawanej w jakości Full HD. Stosowanie diod LED do podświetlania matrycy pozwoliło na dość drastyczne „odchudzenie” telewizorów, dzięki czemu stają się one ultra cienkie i ultralekkie, nawet w przypadku matryc 50 calowych.

Ortodoksyjni zwolennicy, odchodzących już w niebyt telewizorów plazmowych, prześcigają się jednak w udowadnianiu wyższości „plazm” nad „ledówkami”. O ile można przychylić się do wielu ich argumentów, to jednak przynajmniej jeden aspekt przeważa przy wyborze telewizorów LED. Tym aspektem jest oszczędność. Telewizory plazmowe zużywają dużo więcej energii a starsze plazmy mogą wręcz służyć za dodatkowy kaloryfer w pokoju – nagrzewają się bowiem bardzo mocno. Telewizory LED nie są więc już dzisiaj zbędnym gadżetem. W dobie popularności ekologicznego stylu życia a także postępu technologii cyfrowej telewizory takie są wręcz koniecznością w każdym domu.

1 Responses to Postęp technologii audiowizualnej nabiera tempa

  1. Fredi Says:
  2. Warto również dodać, że nowe telewizory mają wbudowane dekodery cyfrowej telewizji naziemnej, przez co można za friko łapać popularne kanały :) Pozdrawiam

     

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE