Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Overmax i Sony liderami rynku konsol

czwartek, 3 stycznia 2013

Choć pojedynek na szczycie toczy się między Xboxem i PlayStation, coraz większą uwagę internautów przyciągają modele niskobudżetowe. Infografika Porównywarki Okazje.info pokazuje też, że multimedialny potentat Sony ma rzeszę wiernych fanów, którzy zapewniają mu zwycięstwo nad konkurencyjnym sprzętem Microsoftu.

Według danych zebranych przez analityków serwisu, konsole i gry zajmują ważne miejsce na gwiazdkowych listach zakupowych Polaków. Zainteresowanie tego typu asortymentem wzrosło w ostatnich tygodniach niemal trzykrotnie! Oglądalność większą o 32% odnotowały także gry na konsole oraz PC.

W grupie konsumentów przeglądających kategorię Gry i Oprogramowanie dostrzegliśmy dwa trendy. – mówi Bartłomiej Adel Vent, specjalista Okazje.info i redaktor serwisu Gamenode.pl – Dla 26% z nich kluczowa w wyborze konsoli jest cena – stąd tak wysoka pozycja marki Overmax. Ta tendencja jest jasna, bo w okresie przedświątecznym najczęściej kupujemy konsole dla najmłodszych. Jednocześnie wielu spośród naszych użytkowników kuszą nowe modele wiodących marek – najczęściej wybieraną konsolą stacjonarną była PlayStation 3 SuperSlim.

W segmencie gier widać wzrost zainteresowania kontrolerami ruchowymi, przejawiający się w popularności tytułów Kinect Sports i Wonderbook. Z drugiej strony zestawienie Porównywarki pokazuje przywiązanie graczy do marki PlayStation oraz masowych produkcji takich jak FIFA 13, Little Big Planet lub EyePet. Polscy gracze aktywnie korzystają też z gier na PC.

Przyszły rok zapowiada się emocjonująco. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zarówno Sony jak i Microsoft zaprezentują konsole nowej generacji. – dodaje ekspert Okazje.info - Kalendarz premier jest już zapełniony superprodukcjami. Pikanterii całości dodaje fakt pojawienia się nowych graczy - androidowej konsoli OUYA czy telewizorów od Apple i Valve. Dlatego spodziewamy się, że 2013 rok zaowocuje jeszcze większym zainteresowaniem multimedialną rozrywką.

1 Responses to Overmax i Sony liderami rynku konsol

  1. Przy wyborze konsoli dla dzieci, ważna jest cena i jakość!

     

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE