Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Popularność Facebooka sprawia, że użytkownicy tego serwisu stanowią atrakcyjny cel dla cyberprzestępców, którzy wykorzystując socjotechniczne sztuczki starają się wyłudzać dane użytkowników oraz propagować wśród nich złośliwe aplikacje, które prowadzą do stron WWW zawierających złośliwą zawartość lub próbujących wyłudzać prywatne dane. Aby ochronić się przed tego typu aplikacjami możemy skorzystać z ESET Social Media Scanner. Jest to samodzielne narzędzie, pozwalające chronić profile użytkowników w serwisie społecznościowym Facebook. . Narzędzie działa nawet wtedy, gdy użytkownik nie jest zalogowany do swojego konta w serwisie.
ESET Social Media Scanner

Aplikacja identyfikuje i wskazuje złośliwą zawartość lub odnośniki do takiej zawartości wśród elementów tablicy użytkownika lub wśród jego prywatnych wiadomości. Skaner działa automatycznie, regularnie kontrolując profil internauty, nawet wtedy, gdy ten nie jest zalogowany do swojego konta. Proces skanowania można uruchomić również w dowolnym momencie, wybierając stosowny przycisk w menu ESET Social Media Scanner. Co ciekawe, narzędzie można skonfigurować w taki sposób, aby wykrywało złośliwą zawartość również w profilach znajomych użytkownika.

ESET Social Media Scanner może informować o wykrytych infekcjach albo poprzez wiadomość e-mail, albo publikując stosowną informację przy wykrytym na tablicy użytkownika zagrożeniu. Narzędzie umożliwia także korzystanie ze skanera antywirusowego ESET Online Scanner - aplikacji online, która identyfikuje i usuwa z dysku komputera wirusy, konie trojańskie, robaki internetowe itp.
ESET Social Media Scanner

Aby zabezpieczyć swój profil na Facebooku za pomocą ESET Social Media Scanner należy wyszukać aplikację we wspomnianym portalu społecznościowym i ją zainstalować. Wcześniej, należy przyznać aplikacji stosowne uprawnienia, niezbędne do prawidłowego działania narzędzia. Chwilę potem można korzystać z ESET Social Media Scanner. Kliknięcie przycisku „Skanuj profil” uruchamia proces analizowania konta użytkownika w poszukiwaniu złośliwej zawartości. Działania skanera można skonfigurować wybierając zakładkę "ustawienia".

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE