Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.ESET udostępnia token w smartfonie

czwartek, 11 kwietnia 2013

Firma ESET udostępniła narzędzie pozwalające na dwuetapowe uwierzytelnianie połączenia z siecią firmową za pomocą jednorazowych haseł wskazywanych przez smartfon.

Program ESET Secure Authentication pozwala przedsiębiorstwom wdrożyć dwuskładnikową autoryzacja, opartą na jednorazowych hasłach otrzymywanych za pośrednictwem wiadomości SMS lub generowanych offline przez dedykowaną aplikację mobilną. W praktyce, po wdrożeniu ESET Secure Authentication w sieci firmowej, każdorazowa próba uzyskania zdalnego dostępu np. do firmowej poczty, wymusza na użytkowniku nie tylko zalogowanie się do samej usługi, ale również obliguje go do zautoryzowania się za pomocą specjalnego kodu, dostarczanego przez narzędzie firmy ESET.
ESET Secure Authentication

Wdrożenia ESET Secure Authentication w sieci firmowej oraz wśród pracowników przedsiębiorstwa przebiega niemal niezauważenie - integracja z większością popularnych usług i protokołów wykorzystywanych w środowiskach firmowych jest wyjątkowo prosta. Pracownicy instalują aplikację na swoich telefonach poprzez uruchomienie odnośnika wygenerowanego przez ESET Secure Authentication. Na życzenie administratora dostęp do aplikacji może być blokowany dodatkowym kodem PIN. Warto podkreślić, że zainstalowana na smartfonie aplikacja działa offline, a w wypadku telefonów starszego typu kody do autoryzacji są dostarczane za pośrednictwem wiadomości SMS.

- Wśród małych i średnich firm istnieje potrzeba ochrony informacji oraz know how bez konieczności inwestowania w rozbudowę infrastruktury lub w skomplikowane produkty, przeznaczone do dwuskładnikowej autoryzacji. ESET Security Authentication spełnia tak postawione wymagania, dostarczając małym i średnim firmom narzędzie, które jest proste w obsłudze i gwarantuje dodatkowy poziom ochrony – mówi Ignacio Sbampato, Chief Sales and Marketing Officer w firmie ESET.
ESET Secure Authentication wspiera środowiska Windows Server (2003, 2003 R2, 2008, 2008 R2 i 2012) oraz wykorzystuje wtyczkę Active Directory Users & Computers, a także integruje się z Microsoft Management Console (MMC). Narzędzie wspiera platformy mobilne korzystające z Outlook Web Access i usługi zdalnego uwierzytelniania RADIUS – standardowego protokołu autentykacji VPN. Rozwiązanie działa z systemami iOS, Android, BlackBerry, Windows Phone 7 i 8, Windows Mobile, a także na wszystkich telefonach wykorzystujących J2ME.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE