Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Android zmienia punkt widzenia

piątek, 7 czerwca 2013

W pierwszym kwartale bieżącego roku sprzedano na świecie więcej smartfonów niż telefonów komórkowych. Podążając za tym trendem, marka JBL kojarzona dotychczas z nagłaśnianiem kin i wielkich koncertów, pokazała linię słuchawek dedykowanych dla smartfonów z Androidem.

Maleńki pilot z mikrofonem, zamontowany na przewodzie modeli J33i, J55i oraz J88i sprawia, że ze stosunkowo prostego urządzenia odsłuchowego przeobrażają się one w ogniwo systemu do komunikacji i rozrywki, współpracujące z najpopularniejszym systemem operacyjnym dla urządzeń przenośnych. Pilot pozwala włączać i wyłączać muzykę i połączenia telefoniczne, a mikrofon – prowadzić rozmowy bez zdejmowania słuchawek.
J55i
J55i

Choć trzeba przyznać, że i same słuchawki, opatrzone srebrnym, tłoczonym znaczkiem JBL, stanowią dla audiofila gratkę nie lada. Ich wyróżnikiem jest nie tylko wysmakowane wzornictwo czy technologia JBL Pure Bass, a co za nią idzie – doskonałe przenoszenie głębokiego i klarownego  basu, jakiego konkurencja może tylko pozazdrościć. Pałąk słuchawek nausznych (J55i) i wokółusznych (J88i) skonstruowano jak dla DJ’a – na stalowym zawiasie, umożliwiającym  odchylenie zausznicy do 180 stopni. Pozwala to na prowadzenie rozmowy lub kontakt z dźwiękami z ulicy bez odrywania się od ulubionej muzyki. W podstawowym położeniu nausznic słuchawki te stanowią konstrukcję akustycznie zamkniętą, odcinającą użytkownika od odgłosów zewnętrznych. Ich  muszle wyściełano miękką skórą, a na zewnątrz, podobnie jak pałąk, wykończono szczotkowaną stalą w kolorze białym lub czarnym.

Model J55a otrzymał przetworniki o średnicy 40 mm, które świetnie sobie radzą z wytwarzaniem klarownego, głębokiego i przestrzennego dźwięku w paśmie częstotliwości 10Hz – 24kHz. Większe przetworniki modeli J88a (o średnicy 50mm) dysponują pasmem 8Hz – 24kHz, które ociera się o granice słyszalności ludzkiego ucha. Przewód obu modeli jest płaski, wykonany z elastomeru i wyposażony we wtyczkę o złoconej końcówce. Można go odłączyć, dzięki czemu się nie plącze, a po włączeniu zablokować przez obrót, co gwarantuje odbiór bez zakłóceń.
J33a
J33a

Douszny model J33a niewiele ustępuje swoim masywniejszym siostrom. Te niezwykle lekkie, poręczne i wygodne słuchawki o pokrytych niklem przetwornikach o średnicy 9,2 mm wytwarzają zdumiewająco głęboki, potężny i dokładny bas. Gładkie przenoszenie pasma częstotliwości w zakresie 10Hz – 24kHz pozwala wyciągnąć z muzyki każdy detal. W wyposażeniu są trzy pary silikonowych wkładek (w rozmiarach S, M, L) oraz piankowe wkładki Comply™, które dopasowując się do kształtu ucha zapewniają nieporównywalnie wyższy komfort.

Wszystkie modele będą dostępne na polskim rynku od czerwca.

1 Responses to Android zmienia punkt widzenia

  1. W Małopolsce funkcjonuje projekt wspierający integrację środowisk nauki, biznesu i administracji oraz wiedzę szczegółową na temat produktów i technologii innowacyjnych. W ramach realizacji Brokera Innowacji organizowane są festiwale, konferencje branżowe, szkolenia ( w tym szkolenia z zakresu ICT) i spotkania. Projekt jest w fazie początkowej, nie mniej jednak za nami już kilka spotkań, których wynik jest bardzo obiecujący.

     

Publikowanie komentarza

Popularne posty

KONFERENCJE