Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Tablet na wakacjach

czwartek, 8 sierpnia 2013

Nadszedł okres urlopowy i wielu z Was planuje dalsze lub bliższe podróże. Jednocześnie obawiamy się utraty kontaktów ze znajomymi oraz informacjami ze świata. W czasie urlopu wcale nie musimy rezygnować w świata nowoczesnych technologii. Wystarczy zabrać ze sobą tablet, a ułatwi on nam nie tylko kontakt z najbliższymi, ale również dostarczy dużej dawki rozrywki zarówno nam jak i naszym pociechom.

Jak pokazują badania przeprowadzone przez firmę Nielsen, w domach, które posiadają tablet, aż 70% dzieci korzysta z tej multimedialnej tabliczki. Najczęściej wykorzystują ją do gier (77%), a w następnej kolejności – jako pomoc naukową poprzez dostępne aplikacje edukacyjne (57%). Warto pamiętać, że długa, wakacyjna wycieczka zwykle bywa nudna i męcząca. Zabierając ze sobą tablet, nasze pociechy z łatwością zniosą trud podróży, a rodzice nie będą się martwić o rozrywkę dla swoich dzieci zanim dotrą w docelowe miejsce wypoczynku dla całej rodziny. 

Jaki tablet na wakacje
Jednak tablet, to nie tylko urządzenie dla dzieci. Jak pokazują badania IIBR aż 59% badanych osób (powyżej 15 roku życia), tablet wykorzystuje do przeglądania internetu. W kontekście podróży – bez wysiłku znajdziemy informację w Internecie, np.: która restauracja w okolicy jest najbardziej polecana czy znajdziemy kantor wymiany walut, w wypadku wyjazdów zagranicznych. Wspomniane wyżej badania, pokazują również, że tablety są wykorzystywane do słuchania muzyki (51%), sprawdzania e-maili (47%) czy do korzystania z serwisów społecznościowych (34%). W wakacje, dodatkowo tablet doskonale się sprawdzi przy oglądaniu filmów w jakości HD w dowolnym miejscu ja świecie.

„Tablety stają się co raz popularniejsze w naszym kraju. Dzieje się tak za sprawą ich przystępnej ceny, przez co nie są zarezerwowane tylko dla nielicznej grupy osób. Dzięki ich wielkości oraz smukłym rozmiarom można je zabrać w podróż czy na spotkanie biznesowe. Dodatkowo są źródłem rozrywki oraz mogą posłużyć jako pomoc naukowa.” – mówi Monika Grabowska, PR Manager w ASUS Polska. 

Polacy są co raz bardziej świadomi zalet płynących z posiadania tabletu. Ilość dostępnym modeli na naszym rynku się zwiększa, a co za tym idzie - ceny stają się co raz przystępniejsze. Tablety doskonale sprawdzają się nie tylko podczas wakacji, ale również po powrocie z udanego wypoczynku. 

Aby wybrać dla siebie najlepszy tablet na wakacje, zapraszamy do naszego działu poświęconego tabletom. Zaprezentowane urządzenia z pewnością przyniosą wiele radości dzieciom jak i nam samym.

1 Responses to Tablet na wakacjach

  1. Anonimowy Says:
  2. Trochę słabo z aktualnością artykułów. Na www.genity.pl mają znacznie więcej.

     

Publikowanie komentarza

Popularne posty

KONFERENCJE