Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Na fali popularności urządzeń mobilnych, komputery stacjonarne również przechodzą metamorfozę i dodawane są do nich nowe funkcjonalności. ASUS zapowiada wprowadzenie na rynek komputera stacjonarnego z procesorem Intel® Core™ 4-tej generacji wyposażonego w technologię Near Field Communication (NFC). Technologia NFC pozwala na bezprzewodowe łączenie się komputera z urządzeniami mobilnymi opartymi o systemem Android. Użytkownik może zalogować się do systemu Windows, udostępniać pliki i uruchamiać aplikacje w desktopie za pomocą swojego tabletu czy smartfona.
ASUS M70

Wydajny komputer multimedialny

W komputerze stacjonarnym ASUS M70 znajdzie się najnowszy, dwurdzeniowy procesor Intel® CoreTM 4-tej generacji, który charakteryzuje się wysoką wydajnością energetyczną i produktywnością. W najwyższej konfiguracji dostępne będą modle z kartą graficzną NVIDIA® GeForce® GTX650. Technologia ASUS SonicMaster oraz profesjonalne narzędzie do obróbki dźwięku MaxxAudio® Master firmy Waves (nagrodzone Technical GRAMMY®) dostarczą użytkownikom realistyczne i przestrzenne brzmienie na poziomie kinowym. Dodatkowo z interfejsem ASUS AudioWizard każdy dostosuje dźwięk do swoich potrzeb za pomocą pięciu trybów: muzyka, filmy, gra, nagrywanie głosu oraz przemówienie.

Pierwszy desktop z technologią NFC

W M70 zaimplementowano technologię NFC, Ekskluzywne oprogramowanie firmy ASUS – NFC Express automatycznie tworzy kopie zapasowe zdjęć i filmów zapisanych na urządzeniach mobilnych. Przy czym wykrywa jedynie te pliki, które zostały dodane od ostatniej synchronizacji. Aplikacja Quick Launch zapisuje skróty do ulubionych aplikacji, które następnie można uruchomić za pomocą jednego dotknięcia.

Łatwiej na co dzień z funkcjami ASUS
komputer M70

Wbudowany w M70 moduł UPS uruchamia się automatycznie, w przypadku awarii prądu, gdy tylko komputer zostanie pozbawiony zasilania. Dostarcza energię elektryczną do momentu, aż zapisane zostaną wszystkie dane i programy na dysku twardym, a desktop przejdzie w stan hibernacji.
Ciekawym dodatkiem jest również tacka ASUS Wireless Charger, z którą użytkownicy bezprzewodowo naładują smartfon lub tablet (kompatybilne z technologią Qi) nawet, gdy komputer będzie wyłączony. Z kolei z ASUS Ai Charger pozwala na niezwykle szybkie ładowanie przewodowe poprzez port USB 3.0 – również przy wyłączonym komputerze.

Moduł ASUS USM (Universal Storage Module), to wnęka typu "hot-swap" na przenośne twarde dyski. Interfejs USM jest dwukrotnie szybszy, niż USB 3.0 i pozwala podłączyć dyski również za pomocą portu USB.

Nowy komputer M70 posiada wyrazistą obudowę typu „Tower” z wypolerowanym, metalowym wykończeniem. Wskaźniki LED pokazują stan wszystkich podłączonych urządzeń magazynujących USB.

DOSTĘPNOŚĆ I CENY
M70 będzie dostępny w czwartym kwartale 2013 r. Cena zostanie podana wraz z premierą produktu na polskim rynku.

SPECYFIKACJA:

System operacyjny    
 • Windows 8 (64-bit)
Procesor    
 • Intel Core i3 / i5 / i7 4-rej generacji; Pentium® dwurdzeniowy
Chipset    
 • Intel H81
Grafika    
 • Do NVIDIA GeForce GTX 650 (1GB GDDR5)
Pamięć     
 • 2GB (maks. 16GB) dwukanałowa DDR3 (1866MHz)
Gniazda rozszerzeń    
 • 1 x Mini PCI-e, 1 x PCI-e x 1, 1 x PCI-e x 16
Pamięć masowa    
 • Dysk twardy do 4TB SATA 6Gbit/s (7200RPM)
Wnęki dysków    
 • 1 x Slim, 1 x 5,25 cala, 2 x 3,5 cala
Napęd optyczny    
 • DVD-RW typu Slim / BD Combo typu Slim/ Nagrywarka BD typu Slim
Dźwięk    
 • 8-kanalowy z technologią ASUS SonicMaster
Łączność    
 • 2 x SATA 3.0Gbit/s, 2 x SATA 6.0Gbit/s
 • 6 x USB 2.0, 2 x USB 3.0
 • HDMI-Out, DVI-D, VGA D-sub
 • Gigabit Ethernet
 • 3,5mm dla słuchawek, 3,5mm dla mikrofonu, 3,5mm wyjście audio 8-kanałowe
 • PS/2 myszka/klawiatura
 • Czytnik kart pamięci 16-w-1
Zasilanie - 300W
Wymiary - 175 x 433 x 412 mm
Waga - 9,8 kg

5 komentarze

 1. Moby Says:
 2. Technologia NFC powoli ale sukcesywnie zaczyna się upowszechniać. Czyżby w końcu miała zastąpić już leciwą technologię Bluetooth? Z drugiej strony nie jestem pewien patrząc na to powolne tempo wprowadzania do sprzętów a NFC, które jest faktycznie bardzo wygodne i chętnie widziałbym jako standard we wszystkich smartphonach i laptopach.

   
 3. w końcu coś drgnęło z tym tematem w stacjonarkach!! w końcu, nie mogłem się doczekać tego.. choć myślałem, żę to Dell odwarzy się jako pierwszy, a tu proszę Asus, i dobrze, bo mam telefon z NFC, a nie mam jak danych wysłać, jestem za!

   
 4. Jung Serwis Says:
 5. Jest podany zasięg NFC? Muszę powiedzieć, że pierwszy raz spotykam się z tą technologią, i aż oniemiałem.

   
 6. Anonimowy Says:
 7. Zasięg to maksymalnie 20 cm więc nie ma się czym jarać. Żeby miało chociaż 10m to byłoby co innego. Najwyraźniej jest to technologia "biurko - pod biurkiem".

   
 8. Ciekawe, trzeba wypróbować!

   

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE