Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Potrzeba zrównoważonej technologii

środa, 18 września 2013

W każdym aspekcie życia jesteśmy mocno uzależnieni od technologii. Bez względu na to, czy chodzi o utrzymanie kontaktu z przyjaciółmi i rodziną na całym świecie, zakupy online, odpoczynek po męczącym dniu czy planowanie spotkań, w dużym stopniu opieramy się przy tym na technologii i nie potrafimy się bez niej obejść. Nigdy nie rozstajemy się z naszymi smartfonami, które są zawsze gotowe służyć nam pomocą.

W sferze biznesu technologia pozwala nam rozwijać się w niezwykłym tempie. Już same smartfony zapewniają nam dostępność do bieżących informacji na temat każdego aspektu działalności poprzez duży wybór aplikacji i oferowanych funkcji. Nasze telefony zapewniają nam narzędzia, dzięki którym z dowolnego miejsca na świecie możemy prowadzić firmę przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

Nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie osiągnąć tak wiele i tak szybko dzięki tak znacznemu wsparciu technologii. Nawet mniejsze firmy mają możliwość szybkiego rozwoju ze względu na łatwość i tempo nawiązywania kontaktów za pośrednictwem mediów społecznościowych, Skype’a i innych kanałów internetowych. Technologia sprawiła, że niegdyś bardzo czasochłonne aspekty działalności, takie jak badania, nawiązywanie i podtrzymywanie kontaktów oraz czynności administracyjne, stały się bardziej efektywne i szybsze, dzięki czemu możemy skupić się na innych ważnych zadaniach, takich jak powiększanie listy naszych klientów.

Kiedy nasze zaufane gadżety są dostępne w tak przystępnych cenach jak obecnie, nic dziwnego, że pragniemy ich najnowszych wersji i modeli już w dniu premiery, mając nadzieję, że zaoferują nam coś jeszcze większego i lepszego.

Jednak nasze zamiłowanie do technologii szybko wyczerpuje zasoby naszej planety. Choć nie jest to pierwsza rzecz, która przychodzi na myśl, kiedy w podnieceniu zamawiamy nowy gadżet, powinniśmy zacząć się nad tym zastanawiać. Wielu z nas zbyt szybko wyrzuca stare urządzenia, które wciąż dobrze działają, są tylko nieco mniej nowoczesne. Pomimo istnienia wielu punktów, w których można oddać urządzenia do utylizacji (za co niektóre firmy płacą nawet klientom), niewielu z nas uczestniczy w procesie recyklingu.
Poniższa infografika została opracowana przez vouchercloud, aby pokazać, jak rozwój technologii wpływa na zasoby Ziemi i dlaczego ważne jest, aby zacząć zastanawiać się nad tym, co robimy ze starymi, niepotrzebnymi gadżetami, aby utrzymać produkcję podobnych urządzeń w przyszłości.
Zrównoważona Technologia - infografika
Zrównoważona Technologia - infografika

1 Responses to Potrzeba zrównoważonej technologii

  1. Anonimowy Says:
  2. świetna ikonografika

     

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE