Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Tablety skrojone na miarę

czwartek, 19 grudnia 2013

Sprzedaż tabletów w Polsce bardzo szybko rośnie, a największy udział w sprzedaży mają polscy producenci. Wartość polskiego rynku szacowana jest na 2 mld zł. Producenci starają się, aby nowe modele tabletów nie służyły jedynie do przeglądania Internetu a spełniały rolę wielofunkcyjnych urządzeń.

Na rynku mamy coraz więcej modeli tabletów, które zgodnie ze zróżnicowaną specyfikacją, mogą mieć odmienne zastosowanie. Tablety ze względu na swoją uniwersalność i kompaktowe rozmiary, powoli przejmują funkcje podręcznych komputerów, nawigacji samochodowych, a nawet telewizorów czy konsoli do gier.
tablet FreeMe 70.55 z funkcją GPS

Kolejną przewagą i zaletą tabletów jest bateria - „na jednej baterii” zazwyczaj wytrzymują dłużej, niż urządzenia takie jak netbooki. Tablety kuszą nas również ceną – te od polskich producentów możemy kupić już od 150 zł.

Tablety przejmują rolę różnych urządzeń – mogą mieć wbudowane moduły GPS, dzięki czemu służą nie tylko jako źródło rozrywki (gry, filmy, książki), ale również jako samochodowy nawigator, czy mapa turystyczna. Stają się wielofunkcyjnymi urządzeniami. Jeden z polskich producentów - marka Lark wprowadziła na rynek tablet FreeMe 70.55 z funkcją GPS i telewizora – czyli z modułem do odbioru telewizji cyfrowej.

„Z tabletów korzysta coraz więcej Polaków- młodzi grają i oglądają filmy, starsi pracują i wykorzystują urządzenia do komunikacji biznesowej. Dlatego producenci starają się aby tablety nie były tylko jednym z urządzeń elektroniki użytkowej ale stanowiły w pełni multimedialny gadżet, który będzie odpowiedni zarówno dla biznesmana, ucznia, czy podróżnika. Ten cel przyświeca również nam. Model 70.55 pokazał, że w jednym urządzeniu możemy skupić funkcje tabletu, nawigacji i telewizora. Rynek tabletów idzie właśnie w stronę rozszerzania ich funkcjonalności aby zaspokoić potrzeby coraz bardziej wymagających klientów” – mówi Mateusz Gac, Prezes Lark Europe.
Tablety Lark
Tablety coraz częściej używane są również przez graczy. Na średniej klasy urządzeniu z dobrym procesorem i co najmniej 10 calowym ekranem możemy wygodnie grać. Dzięki systemowi Android mamy do dyspozycji miliony gier do pobrania za darmo przez Google Play. Polacy na tabletach zaczynają również pracować – dużą rolę odgrywa tutaj system Android, który umożliwia wgranie wielu przydatnych aplikacji biznesowych pomagających  zorganizować naszą prace. Na tablecie możemy edytować popularne formaty plików systemu office, a także wgrywać programy, które umożliwiają zaawansowaną edycję zdjęć czy filmów. Tablety jeszcze nie zastąpią komputera, z którego korzystamy w biurze, ale wydają się być najlepszą alternatywą dla niego kiedy jesteśmy poza miejscem pracy, w podróży czy na wyjeździe.

Różnorodność modeli tabletów dostępnych na rynku pozwala na dobór urządzenia zgodny ze sposobem użytkowania, a także co ważniejsze możliwości finansowych. Dlatego też rynek tabletów na całym świecie dynamicznie wzrasta, a same urządzenia w coraz większym stopniu przejmują funkcjonalności pozostałych urządzeń elektroniki użytkowej.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE