Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Infinite Scratch Master

wtorek, 25 listopada 2014

Już 28 listopada 2014 w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznych odbędzie się Infinite Scratch Master, czyli warsztaty programowania w języku Scratch połączone z konkursem.

Infinite Scratch Master to propozycja dla studentów, którzy znają lub chcą poznać środowisko Scratch. Doświadczeni wykładowcy przybliżą, jak uczyć programowania w języku Scratch już w szkołach podstawowych. Warsztaty będą stanowić wstęp do konkursu, w ramach którego studenci będą mogli zgłosić autorski projekt opracowany w Scratch wraz ze scenariuszem przykładowej lekcji. Dla autorów najlepszych projektów przewidziane są cenne nagrody multimedialne, np. domowe biuro Samsunga, smartfon Nokia Lumia czy upominki firmowe. 

Infinite Scratch Master
Projekty można zgłaszać do 8 stycznia 2015 r. Zapisy na warsztaty oraz formularz zgłoszeniowy do konkursu można znaleźć na stronie www.infinite.pl/scratch      

Scratch jest wirtualnym językiem, który pozwala przybliżyć dzieciom i młodzieży ideę programowania, jednocześnie ucząc kreatywnego, logicznego myślenia. W środowisku scratch można tworzyć interaktywne gry, animacje i historyjki, przy czym nie wymaga to zaawansowanej wiedzy matematycznej. Programowanie Scratch idealnie wpisuje się w ideę nauki przez zabawę – ćwiczenia przypominają układanie puzzli, a szybkie efekty pracy wzmagają zainteresowanie nowinkami technologicznymi. Programowanie to zdecydowanie przyszłościowa umiejętność, dlatego podstawy warto zdobywać już w młodym wieku.     

Infinite Scratch Master to wspólny projekt Miasta Lublin oraz lubelskiej firmy Infinite, która specjalizuje się w rozwiązaniach informatycznych dla biznesu. Konkurs ma za zadanie przybliżać młodym osobom nowe technologie, które stanowią obecnie nieodłączny element ścieżki zawodowej. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.infinite.pl/scratch.

2 komentarze

  1. Basia Says:
  2. Powiem tak. W lublinie dzieje się coraz więcej dobrego. Microsoft na KULu, robotyka na politechnice i to :) jestem za! Ostatnio słyszałem, że nawet jakieś spotkania biznesowe są od tego roku.

    Lublin zaczyna się rozkręcać, późno, ale do przodu!

     
  3. Mirek Says:
  4. Nawet bardzo późno...

     

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE