Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Idealny komputer wg Polaków

środa, 8 lipca 2015

Z badań przeprowadzonych przez firmę Intel, dowiadujemy się jaki powinien być idealny komputer według Polaków. Wyniki przeprowadzonych badań pokazują, że idealny komputer powinien szybko się uruchamiać, długo pracować na baterii, powinien być wyposazony w dotykowy ekran  a ponadto powinien być wydajny, lekki i estetycznie wykonany. Czy na narszym rynku znajdziemy urządzenie spełniające wszystkie te cechy?

Według prognoz analityków rynkowych, klienci coraz chętniej sięgają po urządzenia oferujące więcej niż jedną funkcję. Tablety ustępują miejsca phabletom lub smartfonom z ekranem o większej przekątnej, a na rynku komputerów PC coraz większym zainteresowaniem cieszą się urządzenia 2w1 – łączące wydajność laptopa z wygodą i ultramobilnością tabletu. 

Idealny komputer wg Polaków

Z badania przeprowadzonego na zlecenie Intela przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych wynika, że jeśli chodzi o komputery, najważniejsze dla nas są: wydajność, czas pracy na baterii, szybkość uruchamiania się, niska waga oraz estetyka. Aż 85 proc. ankietowanych właśnie wydajność komputera uznało za kluczowy parametr. Ponad 80 proc.  badanych wśród najważniejszych cech wymieniło także długi czas pracy na baterii, a trzy czwarte respondentów do tej listy dodało krótki czas uruchamiania się komputera. To, aby sprzęt był lekki, a do tego estetyczny było ważne dla odpowiednio: 62 i 51 proc. badanych.

Coraz bardziej dotykowo i wielofunkcyjne
Jako użytkownicy przekonaliśmy się już do dotykowych ekranów, a od technologii oczekujemy coraz więcej. Dwóch na trzech badanych z chęcią korzystałoby z możliwości dotykowej obsługi laptopa, jeśli tylko ich komputer posiadałby tę funkcję. Niechętnie godzimy się też na kompromisy – od komputera oczekujemy maksymalnej funkcjonalności. Aż 55 proc. ankietowanych, mając do wyboru tradycyjnego notebooka i laptopa z funkcją tabletu, wybrałoby właśnie urządzenie 2w1. Dobrze dla kategorii 2w1 rokuje również  fakt, że aż 77 proc. respondentów sądzi, że laptop z odłączanym lub obracanym dotykowym ekranem może zastąpić w codziennym użytkowaniu tradycyjnego notebooka lub komputer stacjonarny. 

- Urządzenia 2w1 to stosunkowo młoda kategoria na rynku. Wszystko jednak wskazuje na to, że jej znaczenie będzie dynamicznie rosnąć. Jak wykazało przeprowadzone przez nas badanie, rośnie liczba użytkowników, którzy oczekują od komputerów wielofunkcyjności, jaką oferują właśnie komputery 2w1 – mówi Gabriela Maksymiuk z Intel Technology Polska. Urządzenia 2w1 są kolejnym ogniwem w ewolucji komputerów PC. Są rozwiązaniem stworzonym z myślą o użytkownikach, którzy oczekują od sprzętu nie tylko wydajności, ale także mobilności - dodaje. 
Idealny komputer wg Polaków

Badania, przeprowadzone niedawno przez Intel Technology na amerykańskich użytkownikach komputerów 2w11, dowodzą, że ich posiadacze chętnie korzystają z funkcji typowych dla tych urządzeń. Komputery 2w1 mogą pracować w trybie laptopa, tabletu, odwróconego tabletu lub namiotu. Przebadani przez Intela użytkownicy przez jedną trzecią czasu pracowali na swoich urządzeniach w trybach niedostępnych w tradycyjnych laptopach. Tryb tabletu był wykorzystywany przez nich przez 11–31 proc. czasu. Użytkownicy chętnie korzystali też z trybu odwróconego laptopa, gdy klawiatura stanowi podstawę, a ekran można ustawić pod różnymi kątami oraz z trybu namiotu.

2 komentarze

  1. Beata Says:
  2. Badanie przeprowadzone dla Intel faktycznie jest na korzyść samej firmy - ale cóż się dziwić, teraz to chyba podaż kreuje popyt, nie na odwrót... Niemniej faktycznie 2w1 jest wygodne, więc nie będę się bardzo kłócić z tym wynikiem...

     
  3. applesupport Says:
  4. a to dziwne, bo dotykowy ekran jest tylko dla 35% Polaków elementem, który posiada idealny komputer, ale chętni korzystałoby z niego aż 65%..

     

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE