Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Test PowerBanka GP302

piątek, 14 sierpnia 2015

PowerBank to stosunkowo nowe urządzenie na naszym rynku, ale po bliższym zapoznaniu okazuje się jak jest bardzo jest przydatne. W czasach gdy już każdy korzysta z smartfonów i tabletów czy to dla rozrywki czy w pracy, wspólnym problemem jest zbyt niska trwałość baterii, które rozładowują się wtedy, gdy ich właśnie najbardziej potrzebujemy. Nie ma co wierzyć w zapewnienia producentów. Codzienne ładowanie smartfonów jest nieuniknione.

Mamy dwa rozwiązania na taki problem. Będzie to zapasowa bateria dedykowana do naszego urządzenia lub właśnie PowerBank. Na korzyść zapasowej baterii przemawiają głównie jej niewielkie rozmiary, ale ograniczeniem jest jej zastosowanie tylko z konkretnym telefonem. Natomiast Powerbank to urządzenie bardziej uniwersalne, którym możemy naładować każdy smartfon, tablet czy urządzenia 2w1 – cieszące się w ostatnich czasach coraz większym zainteresowaniem.
GP Portable PowerBank GP302
GP Portable PowerBank GP302

Testowany przez nas model to GP Portable PowerBank GP302, który jest najbardziej wydajnym pakietem ze wszystkich modeli GP . Urządzenie na pierwszy rzut oka wygląda bardzo elegancko.   Wielkością  przypomina zewnętrzny dysk twardy (wymiary 107 x 73 x 23 mm) i jest wykonane z czarnego błyszczącego tworzywa wysokiej jakości. Pakiet jest wyposażony w litowo-jonowy akumulator o pojemności 12000 mAh. Posiada dwa wyjścia umożliwiające jednoczesne ładowanie 2 urządzeń. Oba wyjścia charakteryzują się dość dużą obciążalnością prądową 2,4A oraz 2,1 A przez co powerbank może być wykorzystywany jako szybka awaryjna ładowarka do smartfonów.

Pakiet jest oczywiście wyposażony w zaawansowane technologie zabezpieczające przed nadmiernym rozładowaniem, przeładowaniem, zwarciem czy przegrzaniem. Dodatkowo PowerBank posiada  wskaźnik naładowania wykonany w formie paska. Na wyposażeniu znajduje się jeden przewód służący do ładowania powerbanka lub urządzeń zewnętrznych. Po podłączeniu urządzenia które chcemy naładować, należy nacisnąć przycisk uruchomiający ładowanie.

Powerbank GP302 był wykorzystywany podczas urlopu na Mazurach. Zdarzały się campingi wyposażone w dostęp do prądu, ale były i takie miejsca, w których nie można było uświadczyć takich luksusów jak elektryczność (jak np. camping w Elganowie).  Powerbank dostarczał energii dla takich telefonów jak Samsung E2530 – bateria 1100 mAh; Samsung Galaxy A5 – bateria o pojemności 2300 mAh; Pentagram Monster X5 PRO – bateria 6000mAh oraz Tablet CAVION Base 10 3G – bateria  6000mAh.
PowerBank GP302 pracuje na Mazurach
PowerBank GP302 pracuje na Mazurach

Generalnie powerbank spisał się wzorowo.  Ze względu na dużą wydajność prądową, tj 2,4A czasy ładowania są dosyć krótkie. Oczywiście, jak sugerowałaby matematyka, to że pojemność powerbanka wynosi  12000 mAh, nie znaczy że naładujemy 6 razy urządzenie o pojemności 2000 mAh. PowerBanki mają niestety pewne straty energii. Z naszego testu wynika, że rzeczywista ilość oddanej energii wynosi w tym przypadku to około 9250 mAh. Myślę, że można uznać to za dobry wynik.

Zalety:
 • dwa gniazda ładowania
 • wysoki prąd ładowania
 • zaawansowany system zabezpieczeń
 • wskaźnik naładowania
 • wysoka jakość wykonania
Wady:
 • cena  - około 219 zł 
Specyfikacja techniczna:

PARAMETRY TECHNICZNE
 • Model - GP-Batteries GP302
 • Cena - 219 zł
 • Technologia - Li-ion
 • Pojemność - 12000 mAh
 • Deklarowany prąd rozładowywania - 2,4 A
 • Maksymalna wydajność - 4,5 A
 • Napięcie wyjściowe - 5,0 V
 • Napięcie wyjściowe po obciążeniu - 4,8 V
 • Współczynnik rozładowywania- 3,9 %/mc
 • Stosunek pojemności do masy - 36,4 mAh/g
 • Jednoczesne ładowanie i rozładowywanie - nie  
ZŁĄCZA I KONTROLERY 
 • Wskaźnik naładowania - LED
 • Liczba wyjść - 2
 • Automatyczne uruchamianie - nie
 • Zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem - tak
 • Zabezpieczenie przed przeładowaniem - tak
 • Zabezpieczenie przed przegrzaniem - tak
 • Zabezpieczenie przed zwarciem - tak
WYMIARY, MASA, ZASILANIE 
 • Masa- 250 g
 • Długość / szerokość / wysokość - 107 / 73 / 23 mm
PODSUMOWANIE
PowerBank jest bardzo praktycznym urządzeniem dla  użytkowników smartfonów. Najważniejszym parametrem każdego powerbanku jest jego pojemność. W przypadku naszego modelu jest to 12000 mAh. Jest więc on w stanie kilkukrotnie naładować nasz smartfon. Powerbank GP302 polecam szczególnie, dzięki dużej wydajności prądowej, do ładowania iPadów lub urządzeń typu 2w1. Dzięki powerbankowi nigdy nie powinno nam zabraknąć energii w naszych urządzeniach. Jeśli często podróżujecie i nie macie możliwości naładowania swoich urządzeń, model GP302 będzie dla Was idealnym rozwiązaniem.

8 komentarze

 1. applesupport Says:
 2. trzeba tylko pamiętać żeby był naładowany :)

   
 3. abcdata Says:
 4. Bardzo dobry test!

   
 5. Michał Says:
 6. Czy jeżeli do powerbanku podłączone jest urządzenie, którego ładowanie nie zostało jeszcze zainicjowane naciśnięciem przycisku, a do powerbanku zostanie dostarczone napięcie (powerbank zacznie się ładować), to czy powerbank automatycznie zacznie również ładować oprócz siebie też i urządzenie do niego podpięte? Bardzo interesuje mnie taka właśnie funkcjonalność powerbanku, aby znalazł zastosowanie do kamery samochodowej.

   
 7. LifeMedia Says:
 8. Świetny test. Dziś 219 zł, za parę miesięcy ceny spadną i każdy będzie mógł sobie sprawić taki prezent. Choć mimo wszystko cena nie jest aż tak odpychająca. Ogólnie świetne i przydatne urządzenie.

   
 9. admin Says:
 10. Jeśli do PowerBanka zostaną podpięte urządzenia do ładowania, ale nie zostanie naciśnięty przycisk ładowania, a w tym czasie zostanie podpięte zasilanie do powerBanka, to wtedy następuje tylko proces ładowania PowerBanka, ale nie ładują się wtedy urządzenia podpięte do Powerbanka. Nawet naciskanie przycisku inicjującego ładowanie nie powoduje uruchomienia ładowania telefonów podpiętych do PowerBanka. Ładowanie urządzeń podpiętych do PowerBanka jest możliwe tylko wtedy, gdy PowerBank sam nie jest ładowany! Jest to zresztą zgodne z tym co jest napisane w instrukcji obsługi, tzn. albo ładujemy Powerbank, albo PowerBank ładuje inne urządzenia.

   
 11. Michał Says:
 12. To zmiana na minus w stosunku do GP GL301, który może być ładowany i ładować inne urządzenie jednocześnie :-(

   
 13. Kamil Says:
 14. Trochę szkoda, że nie może być ładowany i ładować inne urządzenia. Mimo wszystko warto:) Bardzo konkretna recenzja. 5!

   
 15. Anonimowy Says:
 16. ja kupilem za 120zl w media markt polecam

   

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE