Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Firmy stają się bardziej technologiczne

poniedziałek, 30 maja 2016

Sztuczna inteligencja, algorytmy, które szybciej niż człowiek przeanalizują i zinterpretują dane, czy narzędzia pomagające kontaktować się z klientem – to tylko kilka przykładów, w jaki sposób technologia pomaga rozwijać współczesny biznes. Rozwiązania cyfrowe coraz bardziej wspierają prowadzenie firmy. Jak oceniają eksperci, już niebawem korzystanie z najnowszych aplikacji dla biznesu będzie wręcz koniecznością.

- Prawdopodobnie nie jest możliwe bycie liderem w biznesie, bez zrozumienia technologii – mówi newsrm.tv Jonathan Becher, Chief Digital Officer and Head of SAP Digital i wyjaśnia – Jest takie powiedzenie w Stanach Zjednoczonych, że każde przedsiębiorstwo powinno stać się firmą technologiczną. Nie ma to znaczenia, czy jest się detalistą, bankiem czy członkiem rządu. Technologia musi być powiązana z obszarem działalności, nie może stać z boku.

Korzystanie z najnowszych technologii już teraz usprawnia wiele procesów i sprawia, że prowadzenie firmy staje się bardziej efektywne. W ten sposób działa np. Uber. Amerykańskie przedsiębiorstwo stało się światowym liderem taksówek nie mając żadnego własnego pojazdu. W ten sposób ograniczono koszy np. wynajmu samochodów, przeglądów, czy paliwa. Firma wykorzystuje technologie, a dokładnie bazę danych, by wysłać pojazd bezpośrednio do swojego klienta. – W starym modelu, to centrala korporacji szuka taksówki, która przyjedzie do zamawiającego. W nowym, to technologia łączy kierowcę z osobą, która chce skorzystać z transportu. Nie wykorzystuje się w tym przypadku żadnego biura – tłumaczy Jonathan Becher.

„Sztuczna inteligencja” i tzw. głębokie uczenie się to obecnie już nie science fiction, ale konkretne narzędzia, które także mogą zostać wykorzystane przez przedsiębiorców. Wykorzystują one odpowiednio przeanalizowane i zinterpretowane dane zebrane w ramach Big Data oraz Internetu rzeczy.. – Na co dzień obserwujemy to zjawisko, gdy np. mówimy do naszego telefonu. Ta sama rzecz spotyka obecnie biznes, gdzie komputer sam poleca pracodawcy sprawdzenie poszczególnych obszarów jego biznesu – mówi Jonathan Becher i dodaje – Wierzę, że cyfrowa transformacja zmieni każde przedsiębiorstwo. W niektórych przypadkach będzie to działo się szybciej.  Już teraz możemy np. kupować online, nie tylko w sklepach stacjonarnych lub zdalnie przeprowadzać operacje na naszych kontach bankowych. Zmiana przeniesie się też na inne dziedziny. W niektórych przedsiębiorstwach może stać się to wolniej, ale z pewnością to tylko kwestia czasu.

5 komentarze

 1. Rozwój w przedsiębiorstwach jest nieunikniony, każdej dziedziny się to tyczy :)

   
 2. Anonimowy Says:
 3. Big Data to temat, który ostatnimi czasy niezwykle mnie interesuje. Poza tym, w kwestii technologii, w firmie, w której pracuję, niedawno został wdrożony ERP Microsoftu. Było to świetnym krokiem. Takie oprogramowanie jest w stanie kontrolować największe globalne przedsiębiorstwa.

   
 4. Anonimowy Says:
 5. To prawda, że coraz częściej zawierzamy technologii i pozwalamy na to, aby pewne rzeczy wykonywała za nas. W sumie dlaczego mielibyśmy z tego nie skorzystać, skoro mamy takie możliwości. Mojego chłopaka ostatnio zajmuje multimetr, ale kompletnie nie wiem, co to jest i do czego służy ;) Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów w rozwoju bloga! :)

   
 6. Adrian Says:
 7. To fakt. Coraz częściej zwracamy się do technologii w prowadzeniu biznesu. Jednym z podstawowym technologicznym narzędziem są np. laptopy biznesowe. Trudno wyobrazić biznes bez technologii. W naszych czasach korzystanie z maszyn jest koniecznością.

   
 8. aniria Says:
 9. Firmy coraz częściej decydują się na zastosowanie nowych technologii, chociażby ze względu na ich ogromny wpływ nie tylko na funkcjonowanie samego przedsiębiorstwa, ale przede wszystkim na wzrost wyników biznesowych.

   

Publikowanie komentarza

Popularne posty

KONFERENCJE