Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Kompaktowy Canon Ixus 220 HS.

piątek, 16 grudnia 2011

Canon przedstawił kompaktowy model IXUS 220 HS z odnowionej serii cyfrowych aparatów kompaktowych. IXUS to płaski aparat o niewielkich wymiarach i grubości zaledwie 19,5 mm wykonanej ze stali nierdzewnej. Cechuje go szczególna elegancja połączona z zaawansowanymi funkcjami fotograficznymi
.
Ixus 220 HS został wyposażony w system HS (High Sensitivity - wysoka czułość), który pozwala na robienie wysokiej jakości zdjęć pozbawionych zakłóceń i efektu rozmycia, nawet przy słabym oświetleniu bez lampy błyskowej czy statywu. W funkcji filmowania ma dynamiczną stabilizację obrazu, wiec możemy sie skupić na detalach bez niepotrzebnych drgań. Procesor obrazu DIGIC 4 z sensorem, podświetlana matryca  CMOS typu BSI (tylne podświetlenie) o rozmiarze 1/2,3 cala i rozdzielczości 12,1 megapikseli zapewnia błyskawiczną reakcję i wyjątkową szybkość wykonywania zdjęć. Inna nowością, która zaciekawi użytkowników programów Adobe, to fotografowanie z dużą prędkością (8 klatek na sekundę), które można wykorzystać do tworzenia animacji poklatkowych lub przy robieniu zdjeć sportowych.

Do jego  najważniejszych zalet poza małymi wymiarami niewątpliwie należą takie funkcje jak dobra jakość zdjęć w ciemności czy możliwość kręcenia filmów w jakości Full HD (1920x1080p) przy prędkości 24 klatek na sekundę ze stereofonicznym dźwiękiem oraz optycznym zoomem  i dynamicznym optycznym stabilizatorem obrazu (IS). Funkcja Super Slow Motion Movie pozwala na zwolnieniu ruchu do 1/8 realnej prędkości dzięki super wolnemu tempu nagrywania filmów. Do wykonywania zdjęć w ruchu służy funkcja Smart Auto wraz z trybem rozpoznawania twarzy i opcją zaawansowanego wykrywania obiektów, umożliwiają identyfikację osoby lub przedmiotu oraz śledzenie ich w sytuacji, gdy są w ruchu.
Dzieki opcjonalnym obudowom wodoodpornym możemy wykonywać zdjecia nawet do głębokości 40 m pod wodą.

Dzięki zastosowaniu szerokokątnego obiektywu o ogniskowej 24 mm z 5-krotnym zbliżeniem optycznym i wysoce efektywnym optycznym stabilizatorem obrazu możemy ująć w kadrze jeszcze większy obszar fotografowania i dotrzeć do bardziej oddalonych przedmiotów dzięki 5-krotnemu zbliżeniu optycznemu. Optyczny stabilizator obrazu eliminuje efekt poruszenia i redukuje rozmycie obrazu, które może wystąpić przy długich czasach naświetlania w słabym świetle lub podczas zbliżeń. Umożliwia uzyskanie zdjęcia o pełnej ostrości i świetnym odwzorowaniu szczegółów przy słabych warunkach oświetleniowych.

Duży wyświetlacz LCD Pure Color II G o przekątnej 2,7 cala bardzo dobrze się sprawdza się przy kadrowaniu, odtwarzaniu i nawigacji menu.

Podstawowe informacje:

Producent - Canon

Ilość megapikseli - 12,1

Obiektyw:

  • Ekwiwalent ogniskowej - 35mm 24-120 mm
  • Zoom optyczny - 5x

Zapis danych:

  • Obsługiwane karty pamięci - SD High Capacity

Podgląd zdjęć:

  • Rozmiar wyświetlacza LCD - 2,7''
  • Wizjer - Bez wizjera
Techniczne:

  • Stabilizacja obrazu - Ze stabilizacją obrazu

Zasilanie - Akumulator dedykowany.
artykuł sponsorowany

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE