Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Chciałbyś mieć kontrolę nad swoim domem nawet wtedy, gdy jesteś setki kilometrów od niego? Takie możliwości zapewnia sterownik GSM BOX pozwalający na zdalne sterowanie i monitoring wszelkich urządzeń elektrycznych przy pomocy komputera lub telefonu komórkowego. Sterowanie odbywa się za pomocą SMS-ów lub specjalnej aplikacji na telefony z systemem Android.

Gdziekolwiek jesteś, taki sterownik daje pełną kontrolę nad dowolnym urządzeniem elektrycznym. Może on spełniać funkcje alarmowe, jak np.: wykrywanie niebezpiecznych gazów czy informację o włamaniu. Funkcje pomiarowe, jak rejestracja temperatury, zdalny odczyt liczników czy rejestracja połączeń. Urządzenie standardowo posiada dwa wejścia dwustanowe (0/1), oraz dwa wyjścia przekaźnikowe z obciążalnością do 25A. 
Sterowanie urządzeniami domowymi za pomocą smartfona

Dostępny moduł rozszerzeń pozwala na podwojenie liczy wejść cyfrowych i analogowych. Oprogramowanie sterownika wraz z dołączonymi sensorami pozwala na realizację funkcji rejestrowych i pomiarowych takich wielkości jak : temperatura , napięcie zasilania,  a także rejestr połączeń przychodzących. Rozszerzenie standardowej wersji umożliwia zdalny odczyt liczników energii elektrycznej. Dane przesyłane są do zewnętrznego serwera i dostępne pod postacią wykresów po zalogowaniu się do panelu internetowego.  

Chwilowe wartości temperatury czy zużycia energii elektrycznej  możliwe są do odczytania poprzez smartfon z aplikacją dostępną w Google Play. Wejścia dwustanowe z dołączonymi czujnikami (zalania, gazu, ruchu)  umożliwiają realizację funkcji alarmowych. W przypadku zalania czy detekcji niebezpiecznych gazów sterownik poinformuje użytkownika poprzez wiadomość SMS o edytowalnej treści. 

GSM BOX posiada funkcjonalność programowania sekwencji zdarzeń, dzięki czemu np. po wykryciu tlenku węgla zostanie włączony wentylator, który poprawi cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. 

Programowanie sterownika zdarzeń odbywa się z poziomu panelu internetowego dzięki czemu implementacja programu może odbywać się zdalnie z siedziby producenta. Sterownik GSM BOX może być dowolnie przystosowany do potrzeb użytkownika zapewniając komfort, oraz podnosząc poziom bezpieczeństwa. Uznaniem dla urządzenia jest fakt, że oprócz zastosowań w automatyce domowej jest ono równie często wykorzystywane w przemyśle.

0 komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty

KONFERENCJE