Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Muzeum multimediów cyfrowych firmy Adobe (Adobe Museum of Digital Media — AMDM) z przyjemnością informuje o otwarciu nowej, długo oczekiwanej wystawy Mariko Mori: Podróż do Zatoki Siedmiu Świateł (Journey to Seven Light Bay). Jej kuratorem jest Tom Eccles, dyrektor wykonawczy Bard College Center for Curatorial Studies. Wystawa jest otwarta od 6 grudnia 2011 r.

Journey to Seven Light Bay to najnowsza instalacja Mariko Mori, której zainteresowania koncentrują się na pokonywaniu ograniczeń w sztuce i technologii. Ten cyfrowy projekt przenosi gości AMDM na spokojną wyspę Miyako w japońskim archipelagu Okinawa, gdzie Mori umieściła pierwszą część swojej monumentalnej instalacji Pierwotny Rytm (Primal Rhythm), składającą się ze słupa słonecznego (Sun Pillar) i kamienia księżycowego, który zmienia kolor zgodnie z pływami zatoki. Pierwsza faza Primal Rhythm, której producentem jest fundacja Mariko Mori, Faou, zostanie otwarta w Japonii w czasie przesilenia zimowego, 22 grudnia, po ukończeniu Sun Pillar.

„Dzięki AMDM ten projekt wykonany w Japonii rozprzestrzenia się w formie cyfrowej i staje się dostępny dla szerokiego kręgu odbiorców na całym świecie” — mówi Mariko Mori.

Jej filozofia artystyczna zachęca do bardziej świadomego odbioru naturalnego świata. „Ta praca ma jednoczyć to, co niebieskie i to, co ziemskie. Będzie trwałym świadectwem wyrażającym szacunek dla naturalnego piękna, które otacza nas na Ziemi”.

Mariko Mori

Mariko Mori (urodzona w 1967 r. w Japonii) to ceniona artystka, której prace znajdują się w muzeach i zbiorach prywatnych na całym świecie. Studiowała w Tokio, Londynie i Nowym Jorku. Zdobyła uznanie interaktywną instalacją WAVE UFO, pokazaną po raz pierwszy w Kunsthaus Bregenz w Austrii w 2003 r. Następnie instalacja ta była pokazywana w Nowym Jorku i Genui, a w 2005 r. została włączona do Biennale w Wenecji. Została również pokazana w czasie przeglądu twórczości Mariko Mori Oneness w Groniger Museum w Holandii, a następnie w ARoS Aarhus Kunstmuseum i w Pinchuk Art Centre na Ukrainie. W tym roku wystawa ta odwiedziła także Centro Cultural do Banco do Brasil of Brasilia, Rio de Janeiro i Sao Paulo.

Monumentalne instalacje Mariko Mori pokazują i włączają do swoich zbiorów znane instytucje kulturalne na całym świecie. Mariko Mori jest laureatką wielu nagród, między innymi prestiżowej Menzioni d’Onore na 47. Biennale w Wenecji w 1997 r. (za instalację „Nirvana”) i nagrody Japanese Art przyznanej w 2001 r. przez japońską fundację Cultural Arts. Artystka mieszka aktualnie w Nowym Jorku. Pełna biografia jest dostępna na życzenie.

Tom Eccles

Tom Eccles jest dyrektorem wykonawczym Center for Curatorial Studies at Bard College i byłym dyrektorem Public Art Fund w Nowym Jorku (w latach 1996-2005), gdzie był kuratorem przeszło 100 wystaw i projektów. Po przyjściu do CCS Bard w 2005 r. nadzorował budowę Hessel Museum of Art, które zostało otwarte w listopadzie 2006 r., był współkuratorem inauguracyjnej wystawy kolekcji Marieluise Hessel, Wrestle; oraz organizował wystawy takich artystów, jak Martin Creed (2007), Keith Edmier (2008) i Rachel Harrison (2009). W 2005 r. zorganizował w CSS Bard amerykańską wersję wystawy Uncertain States of America. Zamówił także u Olafura Eliassona stałą instalację Parliament of Realisty, która znajduje się na terenie CSS Bard od 2009 r. Ponadto Eccles był kuratorem wystaw w Park Avenue Armory i Marian Goodman Gallery oraz „korespondentem” Biennale w Wenecji 2009 (którego kuratorem był Daniel Birnbaum).

W latach 1985-1987 Eccles studiował filozofię, estetykę i semiotykę na Uniwersytecie Bolońskim.

W 1989 r. uzyskał na Uniwersytecie Glasgow dyplom magistra filozofii i filologii włoskiej. Pełna biografia jest dostępna na życzenie.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE