Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Logitech Cube – myszka w nowym wydaniu

poniedziałek, 9 stycznia 2012

Logitech redefiniuje pojęcie myszy komputerowej. Zaprezentował Logitech® Cube, po raz kolejny redefiniując sposób interakcji w cyfrowym świecie. Premierowe urządzenie to myszka w nowym wydaniu. Wyróżnia się nie tylko unikatowym designem, ale także funkcjonalnością i wygodą. Logitech Cube, oprócz tego, że pełni funkcję myszki, doskonale sprawdza się jako profesjonalny prezenter.

– Logitech Cube od razu zwraca uwagę swoim nietuzinkowym designem – mówi Todd Walker, Brand Manager w firmie Logitech. – Wyjątkowość tego urządzenia nie kończy się jednak na ciekawym wyglądzie. Logitech Cube posiada optymalny zestaw funkcji, dzięki któremu możesz z niego korzystać pracując podczas długiego lotu, czy przygotowując ważną prezentację – ponadto wszystkie te możliwości mieszczą się w eleganckim małym opakowaniu – dodaje.

Gdy urządzenie pełni rolę myszki, funkcja przewijania włącza się po przesunięciu palcem wzdłuż głównego panelu. Taką możliwość zapewnia oprogramowanie Logitech Flow Scroll, dzięki któremu przewijanie jest tak płynne, jak na ekranie dotykowym smartfonów.

Logitech Cube może być używany też jako prezenter. Urządzenie automatycznie przechodzi w odpowiedni tryb zaraz po podniesieniu. Aby przejść do następnego slajdu, wystarczy nacisnąć górną część myszki, natomiast żeby wrócić do poprzedniego widoku, należy obrócić ją w dłoni i kliknąć ponownie. Logitech Cube mieści się w kieszeni, dzięki czemu zawsze możemy mieć go przy sobie.

Urządzenie łączy się z komputerem za pomocą małego odbiornika Logtech Unifying wyposażonego w łączność Logitech Advanced 2.4 GHz. Technologia ta zapewnia niezawodność kabla i komfort bezprzewodowości. Dodatkowo do jednego odbiornika możemy podłączyć nawet pięć kompatybilnych urządzeń.

Logitech Cube wyróżniony został prestiżową nagrodą International CES Innovations 2012 Design and Engineering w kategorii urządzenia peryferyjne i będzie zaprezentowany podczas Innovations Design and Engineering Showcase na targach 2012 International CES, które odbędą się w dniach 10-13.01.2012 roku w Las Vegas.

Ceny i dostępność

Logitech Cube będzie dostępny w Europie na początku stycznia 2012r. wyłącznie w sklepie internetowym na stronie internetowej www.logitech.com w sugerowanej przez producenta cenie 399 PLN.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE